detector.media
05.09.2002 11:30
Янкі хочуть в Лондон
Янкі хочуть в Лондон
Телевізійні босси США нарешті розповіли про свої плани на британському телебаченні, про те, чого набуде Велика Британія у разі голлівудських інвестицій в її телекомпанії Телевізійні босси США нарешті розповіли про свої плани на британському телебаченні, про те, чого набуде Велика Британія у разі голлівудських інвестицій в її телекомпанії. Це сталося на недавньому ТБ-фестивалі в столиці Шотландії Едінбурзі.
Як відомо, британський уряд збирається дозволити компаніям з країн, що не є членами ЄС, купувати частки акцій британських комерційних телестанцій, що практично означає прихід на береги Туманного альбіону голлівудських медійних конгломератів. Велика Британія нині є одним з трьох найбільших ринків збуту голівудських фільмів та шоу, і трансатлантичний обмін телепродуктами останнім часом суттєво пожвавився. Пропоновані законодавчі зміни знайшли відображення в проекті Біллю про коммунікації, що викликав бурхливі політичні суперечки й став головною темою триденних індустріальних дебатів в Едінбурзі.

Комментатори вважають одним тих, хто виграє від Біллю про коммунікації – голлівудську компанію “Дісней”, яку ще називають “мишачий дім”. На фестивалі була президент її всесвітньої служби Анне Свіні, котра запевняла, що місцевий бізнес відчує переваги американського менеджменту і творчості. Ця жінка намагалася зосередити дебати на економічній корисності, тоді як британці наголошували на загрозі, що більше втручання американців у їхнє телебачення вдарить по программуванню і потягне за собою ще більшу комерціалізацію. "Велика Британія настільки багато набуде від вільнішого розвитку електронних медіа, що пропонуються у Біллі, наприклад - місцеве ТБ стане більш конкурентноздатним в глобальному співвідношенні", - наполягала Свіні.

Вона навела кілька аргументів. Щодо загрози погіршення программування, то місцеві телеканали “Дісней” віддають в середньому 32% ефіру місцевим передачам, а блок передач “Ігровий дім” наполовину використовує місцеві продукти. Щодо закидів, що неєвропейська власність в станціях обмежуватиме інвестування в місцеві передачі, Свіні відповіла, що їхні технічні знання, мережа розповсюдження допоможуть британцям конкурувати більш ефективно. "Британське ТБ має сильні репортажні традиції, якісне виробництво і драматургію. Це – першокласний продукт, який тільки виграє від закордонних інвестицій”, - зазначила вона і вихваляла американців за відмінні знання маркетингу, франчайзингу тощо.

Як тільки Лондон і Голлівуд об’єднаються в телевізійному бізнесі, на думку менеджера “Дісней”, це перш за все змусить консервативних британців вийти на вищий рівень творчості, нові ринки, дасть шанс більше заробляти: “У вас все є: ідеї, творчі сили, інновації, наснага. Єдиного немає: можливості об’єднати зусилля з лідерами глобального телебачення. Для цього треба тільки поворухнутися. Нині настав момент реалізувати свій потенціал грати провідну роль в світовому телебаченні”

Водночас британський телепродюсер і Девід Паттнем розкритикував плани американців на “четвертій кнопці” – незалежному Ай-Ті-Ві - й зажадав спочатку здійснити економічні експерименти, а вже згодом послабляти закони. Як голова комітету з лоббіювання Біля про комунікації він не проти приходу американців, однак Паттнему потрібні свідчення, що нові власники збільшать інвестиції в місцеві телепродукти і створять нові робочі місця; що вони не скоротять спектр программ; що покупець продовжуватиме дотримуватися публічних телевізійних зобов”язань перед суспільством.
detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY