Платформа «Свій дім» опублікувала документальний спецпроєкт «Новоселівка. Історія втрачених домівок під час оборони Чернігова». Це серія з семи відеоісторій про мешканців села, які втратили житло внаслідок повномасштабного російського вторгнення, але залишилися на рідній землі. Про це повідомили автори проєкту.
Повідомляється, що під час активних бойових дій у Новоселівці 152 будинки були зруйновані, 174 — пошкоджені. Загинули мирні жителі, а вулиці перетворилися на руїни.
Проєкт фокусується на жіночих голосах: Гаяне, Ольга, Олена, Ніна, Наталія, Надія та Лариса — жительки села, які розповідають про втрати, евакуацію, повернення та віру, що колись у них з'явиться новий дім. Нині більшість із них мешкає в тимчасовому модульному містечку.
«У мій будинок влучив “Град”. Навіть банки скляні в домі злитками лежали. Ночували в сараях, а вдень сходилися під липами, чекали гуманітарку. Такий був робочий день на старості літ», — розповідає Надія Склярова.
Тепер вона живе в модульному будиночку.
Як повідомляють автори проєкту, авторська зйомка, фотофіксація, родинні архіви — усе це дало змогу команді журналістів, режисерів та дизайнерів реконструювати події перших тижнів війни й показати на прикладі одного села, яких масштабів набуває російський терор.
«Цей спецпроєкт продовжує роботу, яку ми ведемо від дня заснування платформи “Свій дім” — збираємо свідчення, фіксуємо докази, зберігаємо пам’ять. Це історії жінок із одного зі зруйнованих росією українських сіл. Знищені будинки, імена й голоси тих, хто втратив усе, але залишається у Новоселівці. Ми віримо, що документування таких свідчень допоможе притягнути росію до відповідальності», — каже редакторка платформи «Свій дім» Юлія Ступка.
Спецпроєкт супроводжується інтерактивною мапою, на якій позначені адреси, де до нападу були домівки героїнь.
Усі відео також доступні на ютуб-каналі «Свій дім».
Нагадаємо, що в листопаді 2024 року платформі «Свій дім», яку запустила команда Агенції медійного росту «Або», виповнилось два роки. За цей час журналісти проєкту опублікували понад 400 історій українців, які втратили свої домівки та бізнес після нападу Росії.
Фото надане авторами проєкту