Протягом тижня 19–25 травня в гостьових студіях телемарафону домінували нардепи від «Слуги народу». Представників «Європейської солідарності» та «Голосу» в телемарафон не запрошували. В ефірі Суспільного протягом звітного тижня побувало 29 народних депутатів.
Про це свідчить моніторинг «Детектора медіа» за 19, 20 і 22 травня.
У моніторингу йдеться, що протягом звітного періоду народних депутатів у телемарафон запрошували 16 разів (попереднього тижня було 13 запрошень). В ефірі телемарафону абсолютно домінували представники владної фракції партії «Слуга народу», цього разу вони отримали 10 запрошень, а це 62,5% від усіх «депутатських» студій тижня. Крім «слуг» у телемарафоні двічі гостювали представники депутатської групи «Довіра». По одному разу запрошували представників депгрупи «За майбутнє», а також фракцій «Батьківщини» й «Голосу». Була в гостях також позафракційна заступниця голови ВР Олена Кондратюк.
Представників «Європейської солідарності» традиційно в марафон не запрошували.
Канал «Рада» найчастіше запрошував представників владної фракції, їх було більш як половина від усіх нардепів в ефірі. І як завжди запросив представника «Батьківщини» (був Михайло Цимбалюк) і представників маргінальних депутатських груп, причому від «Довіри» — цілих двох.
«Інтер» запросив лише одного депутата від «Слуги народу».
«А от на інших каналах цього тижня панував неабиякий "нардепівський плюралізм" (що незвично). "1+1" запрошував не лише "слугу", а навіть представника "Голосу" Ярослава Юрчишина в якості голови Комітету ВР з питань свободи слова говорити про ідею заборони тіктоку й телеграму. А канал "Ми — Україна", крім трьох "слуг" (Олексія Леонова і Марії Мезенцевої-Федоренко, а ще Євгенії Кравчук), запросив до ефіру формально позафракційну, але ж делеговану "Батьківщиною" віцеспікерку ВР. В ефіри медіагрупи ІCTV з СТБ цього тижня народних депутатів не запрошували», — йдеться в моніторингу.
Окрім того, Офіс президента звітного тижня в телемарафоні по два рази представляли радники керівника ОП Михайло Подоляк (на «1+1» і на «Раді», сумарно мав 46 хвилин ефіру), Сергій Лещенко (на «Інтері» і на «Раді», сумарно 25 хвилин ефіру) і Дарина Зарівна (на «Інтері» і на ICTV з СТБ, 20 хвилин ефіру), також двічі був уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк (на «Раді» і на «Ми — Україні», сумарно також 25 хвилин ефіру).
Один раз запрошували заступника керівника ОП Ігоря Брусила (на «Ми — Україну», мав 10 хвилин ефіру). Сумарно Офіс президента мав у гостьових студіях телемарафону 2 години 6 хвилин ефіру (попереднього тижня було 2 години 27 хвилин).
В ефірі «Інтера» один раз побував депутат Київради від «Слуги народу» Андрій Вітренко для традиційно незбалансованої критики КМДА.
«В ефірі Суспільного протягом звітного тижня побувало 29 народних депутатів (попереднього тижня було 18). Цього разу було трохи забагато "Слуг народу" — 15 проти 13 представників опозиційних фракцій. Причому це сталося "зусиллями" однієї з регіональних редакцій, яка останнім часом дедалі більше порушує "золотий" принцип Суспільного — давати одночасно слово депутатам з владної та з опозиційних фракцій у неоднозначних темах. Цього тижня ця редакція вперто запрошувала нардепів поодинці в темах, які були контраверсійними», — розповідається в моніторингу.
Опозицію найчастіше представляли нардепи з «Європейської солідарності» — 6 разів, представників «Батьківщини» запрошували 4 рази, «Голосу» — 3 рази. Була в гостях каналу й одна позафракційна депутатка — Юлія Яцик (яка свого часу вийшла зі складу фракції та з лав партії «Слуга народу»).
Представник «Слуги народу» Олександр Федієнко був в ефірі каналу тричі, його колега по фракції Богдан Кицак — двічі. Всі інші депутати побували в ефірі каналу по одному разу.
Детальніше про висвітлення основних тем тижня в телемарафоні «Єдині новини» й ефірі Першого каналу Суспільного 19, 20 і 22 травня 2025 року, прояви політичного піару, російські наративи, токсичних медійних персонажів та порушення основних стандартів інформаційної журналістики читайте в моніторингу «Детектора медіа» за посиланням.
Головне фото: Перший канал Суспільного