Французький суд не дозволив засновнику Telegram Павлу Дурову поїхати до Норвегії для виступу на «Форумі свободи», який відбудеться 27 травня в Осло. Про це повідомили на сайті Фундації прав людини (HRF), яка є організатором заходу.
«Прикро, що французькі суди заборонили пану Дурову брати участь у заході, де його голос так потрібен. Такі технології, як Telegram, є основними інструментами для тих, хто чинить опір тиранії. Це більше, ніж розчарування для нашої спільноти, це крок назад для свободи», — сказав засновник і генеральний директор HRF Тор Гальворссен.
На «Форум свободи» засновника Telegram запросили виступити на тему свободи слова, стеження та цифрових прав. Через заборону фізичної присутності Дуров візьме участь у заході в онлайн-форматі.
Напередодні французька влада відмовила Павлу Дурову в дозволі на виїзд до США для «переговорів з інвестиційними фондами». Паризька прокуратура винесла своє рішення 12 травня «на тій підставі, що така поїздка за кордон не видається необхідною або виправданою». Про це повідомляло Politico.
У прокуратурі повідомили, що Дурову заборонено залишати Францію без дозволу, який він, зокрема, отримав для поїздки в Дубай з 15 березня по 7 квітня. Уродженець Росії Дуров є також громадянином Франції та Об'єднаних Арабських Еміратів.
Нагадаємо, засновника і генерального директора Telegram Павла Дурова заарештували у французькому аеропорту 24 серпня 2024 року. Відтоді він перебуває під судовим наглядом Франції у зв’язку з розслідуванням, яке проводиться щодо незаконної діяльності в месенджері, яким він керує.
Засновника Telegram звинувачують у недостатній модерації контенту в месенджері та ухиленні від співпраці з правоохоронними органами. За даними слідства, це робить Дурова співучасником таких злочинів, як поширення дитячої порнографії, торгівля наркотиками та шахрайство.
У грудні 2024 року Павло Дуров, який був поміщений під домашній арешт, заявив на суді, що Telegram «не створювався для злочинців» і пообіцяв покращити модерацію.
Черговий конфлікт з владою Франції у Дурова відбувся під час виборів у Румунії. Він, натякаючи на Францію, повідомив, що «західноєвропейський уряд» нібито попросив його месенджер «заглушити консервативні голоси в Румунії». МЗС Франції відкинуло звинувачення засновника Telegram у свій бік.
Читайте також:
Фото: Павло Дуров / скриншот з інтерв'ю Такеру Карлсону