Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» стала лавреатом найвищої нагороди одного з міжнародних конкурсів у галузі медіа — INMA Global Media Awards 2025 — гран-прі «Best in Show». Про це Асоціація повідомляє на своєму сайті.
У повідомленні йдеться, що кампанія «Rescuing Freedom: The Campaign to Save Ukrainian Regional Journalism» отримала повне визнання одразу в чотирьох категоріях, включно з титулами «Найкращий європейський проєкт» та «Найкращий світовий проєкт».
Церемонія нагородження відбулася в Edison Ballroom у Нью-Йорку.
У коментарі «Детектору медіа» директорка АНРВУ Оксана Бровко зазначила, що ці нагороди — це визнання на глобальному рівні як роботи команди, так і щоденної боротьби українських регіональних медіа за право на життя і слово.
«Це сигнал світові, що попри війну, обстріли, відтік кадрів і брак ресурсів, падіння рекламного ринку та руйнування ринку передплати, наша регіональна журналістика жива. І вона заслуговує на увагу, довіру й підтримку. Для багатьох нас ця відзнака — джерело віри у власну важливість і доказ того, що наш голос почутий далеко за межами України», — розповіла Бровко.
Також вона зазначила, що ці чотири нагороди — не про зовнішній успіх, а про глибоку спільність, про об’єднання зусиль журналістів з прифронтових регіонів і медіаекспертів з 13 країн світу.
«Для мене ця перемога — доказ того, що журналістська солідарність не має кордонів і що свободу слова можна тримати разом, навіть у найтемніші часи. Цього місяця для мене це вже третя велика медійна подія, і на майданчиках всесвітнього конгресу WAN-IFRA в Кракові, і в редакціях в Гельсінкі, і зараз тут, у Нью-Йорку на всесвітньому конгресі INMA всі обговорюють одні тренди — про створення спільнот зі своїми читачами. Ми в нашому проєкті “Рятуючи Свободу” стали свідками створення та взаємодії такої мережі між колегами на медіаринку», — наголосила Оксана Бровко.
Вона додала, що метою було створити мережу підтримки для українських регіональних медіа, які опинилися в умовах екзистенційної загрози.
«Ми хотіли не просто дати тимчасову допомогу, а зміцнити спроможність редакцій, допомогти їм адаптуватися, переосмислити моделі роботи, зберегти довіру авдиторії. Через менторство, технічну підтримку, обмін досвідом, навчання, фінансову підтримку й просто людське тепло — ми будували зв’язки, які дали відчуття: “Ти не один”», — каже директорка АНРВУ.
Вона підкреслила, що визнання такого рівня дає потужний імпульс. Воно відкриває двері до нових міжнародних партнерств, грантових можливостей, обміну досвідом. Для частини редакцій це шанс вийти на новий рівень — не лише вижити, а й розвиватися. А для всієї спільноти це посилення довіри до регіональної журналістики як до опори демократії на місцях.
На запитання, чи планується масштабування або нові ініціативи на основі цього досвіду, Бровко відповіла:
«Так, безперечно. Цей досвід ми вже розвиваємо та посилюємо разом із партнерами, щоб перетворити його на сталу модель підтримки локальних медіа в умовах кризи. Плануємо нові менторські програми, додаткові проєкти фінансової підтримки, навчальні подорожі. Найголовніше — ми прагнемо, щоб цей вогонь взаємної підтримки не згас, а поширювався далі. Разом — ми точно сильніші».
«Загалом INMA відзначила 40 лавреатів першого місця у 20 категоріях, присвячених інноваціям у медіа: від підписок і реклами до штучного інтелекту та редакційної трансформації», — повідомляється на сайті проєкту.
Зазначається, що цьогоріч конкурс зібрав 839 заявок від 286 медіабрендів із 49 країн світу. До фіналу вийшли 198 проєктів, які оцінювало міжнародне журі з 60 медіаекспертів із 26 країн.
«Перемога української ініціативи стала символом міжнародного визнання ролі незалежної регіональної журналістики в часи війни. За 11 років війни в Україні ми зрозуміли, що солідарність — це не просто слово», — так прокоментувала здобуту нагороду директорка АНРВУ Оксана Бровко.
«Це не просто перемога — це підтвердження того, наскільки важливою є робота українських незалежних медіа та наскільки важлива солідарність колег. Мережа підтримки, яку ми в Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” збудували, стала можливою завдяки солідарності медіаменеджерів із 13 країн світу. Без підтримки дуже важко було б зберігати незалежну пресу в країні. Дякуємо INMA за визнання. Дякуємо всім колегам, що стоїте поруч з нами», — написала Оксана Бровко у фейсбуці.
Фото з сайту Асоціації «Незалежні регіональні видавці України»