detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
23.05.2025 17:37
У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, — ЦПД
У Молдові російська пропаганда найбільше поширена в тіктоку, телеграмі та фейсбуку, —  ЦПД
Для здійснення операцій інформаційного впливу Росія використовує в Молдові різноманітні платформи: і класичні медіа, і соцмережі.

Російська пропаганда докладає великих зусиль, щоб зберегти свою присутність і вплив в інфопросторі Молдови. Там дії Кремля передусім спрямовані на дискредитацію євроінтеграційних процесів, знищення демократії та повернення країни до сфери впливу Росії. Про це йдеться в аналітичному звіті Центру протидії дезінформації «Вплив РФ в інформаційному полі Молдови». 

У звіті йдеться, що для здійснення операцій інформаційного впливу Росія використовує в Молдові різноманітні платформи: і класичні медіа, і соцмережі.

«Найбільше російська пропаганда присутня у ТіkТоk, Telegram та Facebook. Також Кремль для поширення пропаганди активно задіює дипломатичні установи РФ, окремих місцевих публічних осіб та організації тощо», — повідомляється у звіті ЦПД. 

У Центрі додають, що серед головних наративів, які російська пропаганда намагається поширювати в Молдові:

«Через анонімність, низький поріг модерації месенджер Telegram також використовується для дезінформації. Крім того, попри блокування та значні обмеження, російські наративи все ж поширюються у Facebook та через певні медіаресурси», — йдеться у звіті. 

Зазначається, що головним джерелом інформації для громадян Молдови у 2024 р., за даними Барометра громадської думки, залишається телебачення (майже 37%), за ним соціальні мережі (21%) та новинні сайти (16%).

А найпопулярнішою соціальною мережею у Молдові залишається фейсбук.

Згідно з дослідженням Magenta Consulting, користувачі інтернету заходять у фейсбук (70%), інстаграм (35%), тікток (29%) i телеграм (28%) кілька разів на день.

Нагадаємо, що раніше Міжнародна правозахисна компанія Global Rights Compliance і проєкт із документування воєнних злочинів The Reckoning Project опублікували звіт «Фабрикація безкарності. Російські інформаційні операції в Україні: Використання Росією інформаційних алібі та їхній суттєвий внесок у планування, виконання та приховування міжнародних злочинів» («Фабрикація безкарності»), який містить поглиблений аналіз «інформаційних алібі». 

Фото: ЦПД

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY