detector.media
24.05.2025 10:59
Арта любить тишу. Нотатки для медіа: як розповідати про артилерію
Арта любить тишу. Нотатки для медіа: як розповідати про артилерію

Артилерія любить тишу. Мінімальна кількість людей має знати місця її розташування. Це особливо актуально для самохідної артилерії, як от розрахунків української САУ «Богдана» та словацької Zuzana 2, адже ці установки надзвичайно ефективні. Відповідно, бажання їх позбутись у окупанта величезне.

Необережно опублікована сторіс, або навіть просте повідомлення в месенджері може призвести до спланованого знищення даної системи. Що вже казати про сюжет на телебаченні чи публікацію у медіа, де забули розмити, чи пікселізувати важливий орієнтир, чи об’єкт.

Саме тому ми зібрали кілька правил, що допоможуть уникнути таких небажаних ситуацій:

  1. Завжди вимикайте геолокацію на всіх своїх девайсах, коли їдете на позиції АРТИ. На смартфоні може бути вірус, або навіть якийсь популярний застосунок, що збирає забагато персональної інформації. Краще не ризикувати.

  2. Розмивайте всі зображення з моніторів на позиціях, маркування снарядів, зброї та дронів, навіть, якщо вас про це не просили.

  1. Не вказуйте точний час та дату фільмування на позиції. Ворог зможе зіставити це з власною інформацією і зробити висновки, що призведуть до біди у майбутньому.

  1. У жодному разі не знімайте загальні плани. Досвідчені OSINT спеціалісти здатні знайти геолокацію навіть за непримітними, на перший погляд, деталями (верхівки дерев, характерні риси ландшафту тощо). Загальний план відкриває для них вікно можливостей. Значно краще обрати середні та крупні плани.

  1.  Якщо вже зняли загальний план — розмийте/змініть горизонт та усі виразні деталі. Цей крок значно підвищить безпеку екіпажів під час наступних виходів на позицію.

  1. Не вказуйте імена бійців – лише позивні. У багатьох військовослужбовців є родини на тимчасово окупованих територіях. Задля їхньої безпеки варто все узгодити перед початком зйомок.

  1. Через той самий фактор варто розмивати обличчя всіх бійців, якщо інше не було обговорено з командуванням та пресслужбою бригади.

  1. Слухайте військових! Вони відповідають за вашу безпеку. Зняти бажаний кадр — це важливо, проте безпека важливіша.

Загалом артилерія — це особливий вайб. Звук пострілу 155 мм гармати запам’ятовується на все життя. АРТА — це спільнота. А у кожної спільноти є свої особливі фрази і жаргон. Наприклад, «кабачок» чи «кабанчик» — це снаряд, «карандаш» — реактивний снаряд, або військовослужбовець. Різні значення, щоб окупант не розумів, про що саме іде мова. «Коробочка» — це БМП. Дрони, мабуть, мають найбільшу кількість варіацій назв: «пташка», «очі», «відьма». Але часто кожен підрозділ додумує ще й власні варіації.

Офіційні структурні назви підрозділів теж мають свої особливості. Щоб ви не гуглили, швидко пояснюємо:

Що таке розрахунок? — Це по суті відділення. Така собі секція «музикантів, що грають на одному інструменті».

Що таке батарея? — Аналог роти, кілька наших «музичних секцій» грають разом.

Що таке дивізіон? — Це, як батальйон. Повноцінний «оркестр з диригентом», що керує всіма «секціями» одночасно.


Матеріал підготовано службою інформації та комунікації Окремої Артилерійської бригади Національної гвардії України

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY