detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
20.05.2025 09:39
Дослідження Texty.org.ua — серед переможців міжнародного конкурсу з журналістики даних Sigma Awards
Дослідження Texty.org.ua — серед переможців міжнародного конкурсу з журналістики даних Sigma Awards
Журі включило дослідження видання «Карусель емоцій» про рівень маніпулятивності українських телеграм-каналів до десятки найкращих матеріалів серед 498 заявок з 80 країн світу.

Дослідження видання Texty.org.ua «Карусель емоцій» стало одним з переможців міжнародного конкурсу з журналістики даних Sigma Awards 2025. Про це повідомили на сайті премії.

Журі включило його до десятки найкращих матеріалів серед 498 заявок з 80 країн світу.

«Судді високо оцінили увагу команди до маніпулятивних технік у сучасних медіа, які, попри те, що є важливим джерелом інформації в Україні та інших країнах, часто не відповідають стандартам якості редакційної роботи та журналістської етики. Команда заслуговує на визнання за те, що зуміла подати академічно ґрунтовний проєкт у доступній, неупередженій і нейтральній формі», — зазначило журі.

Texty.org.ua на своїй інстаграм-сторінці зазначили, що вважають цю перемогу «величезним визнанням нашої роботи на міжнародному рівні». 

Серед переможців також команди Reuters, BBC, Le Monde, Mother Jones, Investigación Duran, DataCivica, Last Story, Salud con Lupa та SCMP.

3 червня Global Investigative Journalism Network проведе вебінар за участю суддів і переможців премії Sigma 2025, який відзначатиме проєкти та висвітлюватиме використані в них ключові інструменти та методології.

Премією Sigma Awards з 2019 року нагороджують найкращі проєкти у сфері журналістики даних з усього світу. Премію заснували Арон Пілхофер (Star Tribune) та Джина Чуа (Semafor) за підтримки Саймона Роджерса (Google), Маріанни Бушар (HEI-DA), Куека Сер Куанг Кенга (Pulitzer Center) та Google News Initiative.

Нагадаємо, у своєму дослідженні «Карусель емоцій» команда Texty.org.ua проаналізувала рівень емоційних маніпуляцій у дописах сотні найпопулярніших телеграм-каналів України. Для «Каруселі емоцій» журналісти навчили велику мовну модель розпізнавати найпоширеніші техніки маніпуляцій у публікаціях. Використання навантаженої мови, апеляція до страху та сіяння сумнівів були одними з 10 технік маніпулювання, які дослідники окреслили в матеріалі.

Детальніше про те, які техніки маніпуляції використовують різні телеграм-канали та чому деякі з них становлять загрозу інформаційній безпеці України, у подкасті «Медіуми» розповіла NLP-дослідниця видання Наталія Романишин. 

Фото: Texty.org.ua

 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY