Фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA оголосив програму «Docu/Юність», до якої ввійшло шість фільмів. Про це «Детектору медіа» розповіли у пресслужбі фестивалю.
«Цьогорічна програма Docu/Юність фокусується на становленні особистості у складних, а іноді – чужих та ворожих умовах. Пошук сил і мотивації, щоб рухатися до своєї мети всупереч усьому й бути сильнішим за обставини, став основною темою фільмів, що увійшли до цієї добірки», — повідомили організатори фестивалю.
До програми «Docu/Юність» ввійшли:
Канадський «Трек» режисера Раяна Сідху показує історію трьох боснійських підлітків. Разом зі своїм тренером вони відновлюють занедбану (списану графіті й зі слідами від куль війни) спортивну трасу для санного спорту, зведену до Олімпійських ігор у Сараєво 1984 року. Фільм розповідає про те, як важливо зберегти віру в себе та свою мрію попри все.
Герой нідерландської роботи Семмі Шефа Ідрісу «Король Рідван» – 20-річний мешканець Леувардена – популярний у своєму місті за створеними власноруч тікток-роликами, які стають вірусними. Фільм ставить питання про крихкі межі соціальних мереж. Оскільки причина «популярності» Рідвана також криється в кепкуванні оточення над людиною з вираженою інтелектуальною недостатністю.
«Дім, якого шукаєш» режисерки Паріси Амінолахі показує сім'ю іранських біженців – батька і його двох доньок, які оселяються у Швеції та обживають нову домівку. Фільм порушує питання того, наскільки сприйнятливі діти до зміни місць і наскільки легко їм почати сприймати нове місце проживання як свій дім.
Польська робота Емі Бухвальд «Відлуння» зачіпає характерні для підліткового віку риси через висловлювання героя та героїні, котрі проходять курс логопедичного лікування. Щоб подолати заїкання, їм потрібно перестати боятися свого голосу й соромитися. Це – перший крок, який стає початком їхнього усвідомленого шляху до самого себе.
Індійська стрічка Пурви Бхат «Про що фільм?» – лауреат премії IDFA за найкращий молодіжний документальний фільм (9–12 років). Порушуючи питання довіри між дітьми й батьками у спілкуванні на незручні теми, режисерка занурює глядачів і глядачок у відчуття дітей, які стикаються з дискомфортом та відторгненням.
Анімація «Mû» німецької режисерки Малін Нойманн розповідає про подорож дитини на казковій істоті у пошуках шляху до повернення води, що зникла. Подорож, в якій треба вірити в те, що шукаєш, й у те, чого бажаєш. Бо винагорода за віру та щирість завжди приходить сповна.
Нагадаємо, 22-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться у Києві та онлайн з 6 по 13 червня 2025 року.
Нещодавно фестиваль Docudays UA оголосив фільми конкурсної програми «Docu/Коротко». У програмі представлять 15 стрічок із 14 країн світу в жанрах документальної анімації, фільмів-портретів, гібридних формах та креативній документалістиці.
Раніше Docudays UA оголосив програму національного конкурсу «Docu/Україна». До неї ввійшло п’ять документальних фільмів, які ілюструють стрімкий розвиток сучасного українського кінематографа.
Фото: надане організаторами