Понад 500 підрядників «Голосу Америки» можуть втратити роботу вже 30 травня. Це відбувається на тлі продовження судової боротьби між новинною службою та адміністрацією президента США Дональда Трампа через ліквідацію Агентства США з глобальних медіа (USAGM). Про це пише The Washington Post.
«Відповідно до виконавчого розпорядження президента Трампа від 14 березня, ми зараз займаємося оптимізацією розмірів агентства та скороченням федеральної бюрократії для задоволення пріоритетів адміністрації», — повідомила WP старша радниця Агентства США з глобальних медіа Карі Лейк.
У службовій записці до співробітників директор «Голосу Америки» Майкл Абрамовіц написав, що він «розбитий горем» через звільнення, здійснені агентством USAGM, яке контролює мережі суспільного мовлення.
«Я вважаю ці дії незрозумілими, і, наскільки мені відомо, USAGM не надала жодного обґрунтування для цього рішення», — написав Абрамовіц.
Він також додав, що «Голос Америки» докладатиме всіх зусиль, щоб усіма можливими способами допомогти окремим підрядникам, особливо тим, «хто стикається з можливим поверненням до ворожих країн».
Штат «Голосу Америки» налічує приблизно 1350 співробітників. Штатні працівники не постраждали від звільнень. Однак WP з посиланням на кількох неназваних людей пише, що їх посади будуть розглянуті пізніше. Карі Лейк сказала, що загалом в USAGM було звільнено 584 співробітники, більшість із них були з «Голосу Америки».
Деякі зі звільнених працівників мають візу J-1 і можуть бути змушені покинути країну через 30 днів, згідно із заявою, яку опублікувала правозахисна група Save VOA.
«Підрядники не є допоміжними працівниками — вони є необхідними репортерами, редакторами, продюсерами та відеооператорами. Масові звільнення є ще одним доказом того, що USAGM має намір знищити “Голос Америки”», — сказав головний національний кореспондент «Голосу Америки» Стів Герман, який з кінця лютого перебуває в оплачуваній адміністративній відпустці.
Журналістка «Голосу Америки», ведуча програми «Час Тайм» Марія Ульяновська повідомила на своїй сторінці у фейсбуці, що вчора, 15 травня, працівники медіакорпорації знову отримали повідомлення про «розірвання контракту з міркувань зручності».
«Детектор медіа» звернувся до Марії по коментар і очікує на відповідь.
Нагадаємо, 14 березня президент США Дональд Трамп видав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода», «Голосом Америки» та «Радіо Вільна Азія».
«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства USAGM анонсувало, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Водночас українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з людьми, які працювали за персональними контрактами (PSC).
22 березня стало відомо, що журналісти «Голосу Америки» подали до суду на адміністрацію Дональда Трампа. 29 березня Федеральний суд США тимчасово призупинив спроби адміністрації Трампа ліквідувати медіакомпанію «Голос Америки».
22 квітня федеральний суд у Вашингтоні постановив, що адміністрація президента США Дональда Трампа має відновити роботу «Голосу Америки» та його співробітників, а також кількох інших новинних агенцій, якими опікується Агенція США з глобальних медіа (USAGM) — «Радіо Вільна Азія» та Близькосхідної мовної мережі (MBN).
2 травня ввечері працівникам «Голосу Америки», які перебували у вимушеній відпустці, відновили доступ до внутрішніх мереж. На електронну пошту їм прийшов лист від керівників USAGM, у якому зазначалося, що найближчими днями їм нададуть «вказівки про наступні кроки».
3 травня федеральний апеляційний суд у США заблокував рішення, яке зобов’язувало адміністрацію Трампа повернути понад 1000 співробітників «Голосу Америки» на роботу.
15 травня стало відомо, що адміністрація президента США виставила на продаж будівлю штаб-квартири «Голосу Америки» у Вашингтоні, що була внесена до списку «прискореної ліквідації» в межах зусиль зі зменшення впливу уряду на нерухомість.
Читайте також:
Фото: «Голос Америки»