detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
14.05.2025 13:58
71% опитаних українців не підтримують проведення виборів під час припинення вогню навіть з гарантіями безпеки, — КМІС
71% опитаних українців не підтримують проведення виборів під час припинення вогню навіть з гарантіями безпеки, — КМІС
Натомість 25% респондентів підтримали проведення виборів в Україні після досягнення припинення вогню або вже зараз.

71% опитаних українців не підтримують проведення виборів в Україні у разі встановлення режиму припинення вогню навіть з гарантіями безпеки. Про це свідчать результати опитування КМІС, проведеного 2−12 травня 2025 року.

Респондентам поставили таке запитання: «Уявіть, що дійсно має місце припинення вогню і при цьому Україна отримує надійні гарантії безпеки: більше зброї, миротворці з країн Європи тощо. Чи варто тоді Україні після цього проводити національні вибори?».

71% опитаних українців висловили думку, що вибори треба проводити лише після остаточної мирної угоди та повного завершення війни, тоді як 25% респондентів підтримали проведення виборів після досягнення припинення вогню або вже зараз. Ще 4% не визначилися з відповіддю.

За даними КМІС, у березні 2025 року 78% респондентів висловлювали думку про те, що голосування мають відбуватися після повного завершення війни. Водночас кількість респондентів, які підтримують проведення виборів під час перемир’я, з березня збільшилася з 19% до 25%.

Фото: КМІС

Серед тих, хто не довіряє Володимиру Зеленському, проведення виборів підтримують 57% проти 38%, які проти голосування до мирної угоди. Натомість серед респондентів, які довіряють президентові, 82% висловилися проти виборів.

 

Фото: КМІС

У всіх регіонах України більшість опитаних виступила проти проведення виборів. 

Фото: КМІС

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 2−12 травня 2025 року, опитавши методом телефонних інтерв'ю 1010 респондентів від 18 років у всіх регіонах України (підконтрольна Уряду України територія). Статистична похибка вибірки за звичайних умов не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% — для показників до 10%, 1,8% — для показників до 5%.

Нагадаємо, під час брифінгу 13 травня Володимир Зеленський заявив, що США та ЄС мають виконати свої обіцянки щодо санкцій, які вплинуть на російську енергетику та банківську сферу, якщо Путін не приїде на зустріч щодо припинення вогню у Туреччині 15 травня. Водночас Україна зробить усе можливе, щоб ця зустріч відбулася.

Президент України зауважив, що припинення вогню є єдиним результатом імовірних переговорів з Путіним, який влаштує Київ. Це є «першим кроком» до завершення війни. 30 днів буде недостатньо для того, щоб Росія підготувалася до нової наступальної кампанії, але досить для початку деескалації і можливості відкрити діалог.

Ілюстрація: Мінреінтеграції

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY