detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
14.05.2025 15:00
У «Видавництві Старого Лева» вийшла книга «Україна. Свобода. Європа» журналіста Ростислава Хотина
У «Видавництві Старого Лева» вийшла книга «Україна. Свобода. Європа» журналіста Ростислава Хотина
Журналіст висвітлив минулі й сучасні події, важливі для політичного вектора України. Книга містить факти з історії, цитати політиків та істориків, а також аналітику.

«Видавництво Старого Лева» випустило книгу журналіста, міжнародного редактора «Радіо Свобода» Ростислава Хотина під назвою «Україна. Свобода. Європа».

Журналіст проаналізував минулі й сучасні події, важливі для політичного вектора України. 

«Після прочитання цих матеріалів можна краще зрозуміти, які були передумови для здобуття Україною незалежності 1991 року й чому для Росії неприйнятна сама ідея української національної ідентичності», — йдеться в анотації.

Передмову до книги написали українські журналісти Віталій Портников та Микола Вересень.

У коментарі «Детектору медіа» Ростислав Хотин зазначив, що книга написана «у легкому розповідально-аналітичному стилі» і містить факти з історії, цитати політиків та істориків, а також аналітику, яка допомагає зрозуміти зв’язок минулого із сучасними реаліями.

«Я розповідаю про те, яку історичну роль виконав — і не виконав, — наприклад, Народний Рух України. Чи доводжу, чому, скажімо, Архип Куїнджі або Іван Айвазовський є саме українськими художниками, чи переймаюсь проблемою матюкливої лексики в час великої війни і чи становить це проблему.

Або розповідаю про "Джеймса Бонда 15 століття" — київського митрополита Ісидора, який був учасником ключових драматичних подій свого часу... Або на повному серйозі розбираю, чому українці називають нинішню агресивну Росію "лаптями", "поребриком" чи "мордором"... Або описую українське вино і його перспективи, чи задаюсь питанням, чи відбудує Україна Десятинну церкву в Києві і чи є в цьому сенс...», — анонсував журналіст.

За словами Ростислава Хотина, раніше його запитували про те, чому він не висвітлить зародження журналістики в незалежній Україні, адже його кар'єра починалася одночасно зі становленням країни.

«Мені довелось бути свідком і здобуття цієї Незалежності, і всіх ключових подій того часу — від першої боротьби за Крим до розподілу Чорноморського флоту, від ядерного роззброєння до зародження церковного розколу тощо.

Але річ у тім, що я не вів щоденники, а нотатки не зберігав. І дуже про це тепер шкодую, тому раджу молодим колегам все ж вести щоденники, бо ми, журналісти, за природою нашої професії, є свідками історичних подій, історизм яких, можливо, не одразу й відчувається», — зауважив Хотин.

Ідея зрештою взятися за книгу «Україна. Свобода. Європа» виникла в журналіста однієї ночі, коли він аналізував свої неподієві матеріали типу «фічер», написані впродовж останніх років війни, і зрозумів, що це може зацікавити ширшу аудиторію.

«Наступного дня в мене гостював старий друг і запитав: "А чому ти не напишеш книжку?". Я зрозумів, що це знак, і взявся. Зайняло це у мене — звести все, переробити, адаптувати — кілька місяців, але до виходу книги шлях був довший, аніж зазвичай, через російські удари по українських друкарнях, які друкують книжки. І я вдячний "Видавництву Старого Лева" за витримку в цих важких умовах», — розповів Хотин. 

На думку журналіста, цільовою аудиторією книги «Україна. Свобода. Європа» є передусім мислячі люди, молодь, студенти та всі, «кому цікава романтична Україна й Українська ідея».

«Усіх, кому цікаві українська історія чи культура, але вони б хотіли дізнатись ще щось, можливо, під іншим кутом. Також одна моя колега, яка читає лекції молодим студентам-журналістам, каже, що цю книгу можна давати молоді як посібник цікавого письма, гарних стандартів журналістики», — додав Ростислав Хотин.

Замовити книгу можна буде за кілька днів на сайті видавництва, а також придбати у книжкових магазинах.

Ростислав Хотин працює в журналістиці вже понад 30 років. Він був кореспондентом міжнародної агенції Reuters у Києві, працював у BBC в Лондоні, кореспондентом телеканалу «1+1» та агенції УНІАН у Брюсселі, а з 2014 року є міжнародним редактором «Радіо Свобода» в Празі.

Нагадаємо, нещодавно у видавництві «Фоліо» вийшла книга медіаекспертки, журналістки, гендиректорки FBN Ukraine Лариси Мудрак «Гливкий туман Бучі». Видання є щоденником перших 100 днів повномасштабної війни. Він розпочинається відтворенням подій, що розгорталися 24 лютого 2022 року в селищі Красне, за кілька кілометрів від Бучі.

Раніше видавництво «Лабораторія» анонсувало вихід книги журналіста «Української правди» Романа Романюка «Чим воюватимуть у Третій світовій? Нова українська зброя». Видання містить деталі бойових операцій і розробок, фотоматеріали й інфографіку, а також історії про тих, хто створював, тестував і застосовував новітню українську зброю.

Фото: «Видавництво Старого Лева»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY