Українські компанії, освітні заклади та державні установи можуть податися на нові конкурси програми ЄС «Цифрова Європа». Загальний бюджет ініціатив становить 3,2 млрд євро.
Україна приєдналася до програми ЄС «Цифрова Європа» у вересні 2022 року. Відтоді національні організації можуть отримати фінансування для реалізації проєктів у напрямах:
високопродуктивних обчислень (HPC);
штучного інтелекту, даних та хмарних технологій;
цифрових навичок;
упровадження цифрових технологій в економіку та суспільство.
Грант для створення Академії навичок зі штучного інтелекту — створення освітнього центру з фокусом на генеративний ШІ, квантові технології та практичну підготовку. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для створення Академії навичок для віртуальних світів — створення навчальних програм з Web 4.0, метавсесвітів, 3D-моделювання та симуляцій. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для створення Академії квантових технологій — розроблення курсів, літніх шкіл і практики для здобуття квантових навичок. Бюджет до 7 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для створення оперативної системи реагування на загрози дезінформації — створення Європейської мережі фактчекерів і розроблення інструментів протидії дезінформації. Бюджет до 5 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для підтримки національних ініціатив безпеки дітей в онлайн-середовищі — підтримка мережі центрів безпечного інтернету в Європі. Бюджет до 42 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для підтримки інновацій у виробництві мікросхем і напівпровідникових технологій — підтримка діяльності секретаріату Альянсу з процесорів і напівпровідникових технологій (Alliance on Processors and Semiconductor Technologies) для зміцнення європейської екосистеми у сфері розробки та виробництва мікропроцесорів і напівпровідників. Бюджет до 1 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для цифровізації обміну даними у сільському господарстві — створення інструментів на основі ШІ для агросектору в межах Європейського зеленого курсу. Бюджет до 15 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для розвитку та координації загальноєвропейських просторів даних — розроблення інструментів для обміну та безпечного використання даних. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для розвитку передових рішень для захисту та управління даними в реальному часі — розроблення та впровадження інноваційних цифрових рішень у сферах сільського господарства, охорони здоров’я, енергетики, екології та виробництва. Бюджет до 8 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Грант для створення та розвитку Європейських цифрових інноваційних хабів — розширення мережі ЄЦІХ, послуг, зокрема у сфері ШІ, для підтримки цифрової трансформації малих і середніх підприємств (МСП), державних організацій тощо. Бюджет до 48 млн євро. Дедлайн — 14 травня.
Грант для реалізації освітніх ініціатив у високопродуктивних обчисленнях — розроблення та впровадження загальноєвропейської магістерської програми (MSc) з високопродуктивних обчислень (HPC), базуючись на досвіді пілотного проєкту EUMaster4HPC. Бюджет до 10 млн євро. Дедлайн — 14 травня.
Грант для розвитку ШІ мережі європейських цифрових інноваційних хабів — зміцнення мережі хабів у країнах-учасниках із фокусом на ШІ. Бюджет до 9 млн євро. Дедлайн — 2 вересня.
Переглядайте актуальні конкурси на сервісі Маркетплейс фінансових можливостей для бізнесу на порталі Дія.Бізнес.
Для участі в конкурсі необхідно:
Сформувати консорціум (за наявності такої вимоги в грантовому конкурсі) Детальніше, як знайти партнерів у межах Програми, — за посиланням.
Обрати конкурс і підготувати заявку з описом проєкту, бюджетом, планом реалізації та очікуваними результатами.
За необхідності організації можуть звернутися до національного контактного пункту програми «Цифрова Європа» в Україні — Офісу з розвитку підприємництва та експорту. Надсилайте запит на електронну адресу ncp@eepo.gov.ua або записуйтеся на безоплатну онлайн-консультацію через портал Дія.Бізнес за посиланням.
Програма «Цифрова Європа» спрямована на підтримку впровадження цифрових технологій та інновацій, забезпечення доступу до цифрової інфраструктури й послуг, підвищення конкурентоспроможності МСП на цифровому ринку, сприяння розвитку цифрового бізнесу та цифрових стратегій, а також покращення кібербезпеки для малих і середніх підприємств. Офіс з розвитку підприємництва та експорту у вересні 2023 року визначено національним контактним пунктом (НКП) у межах Програми «Цифрова Європа». Установа інформує про цифрову політику Європейського Союзу, а також доступні можливості в межах Програми.