Оголосили короткий список фіналістів конкурсу професійної журналістики «Честь професії»
Церемонія нагородження переможців конкурсу відбудеться 29 травня.
На сайті конкурсу професійної журналістики «Честь професії» оголосили короткий список цьогорічних фіналістів.
За словами організаторів, в основних номінаціях цьогоріч отримали 870 матеріалів, з яких Відбіркова комісія та Журі обрали список фіналістів.
Номінація «Найкраще інтерв’ю»:
- «Ми їли кошачий корм. Історія бойових медикинь у Маріуполі» — Каріна Пілюгіна, Олег Сологуб, Єлізавета Літвіненко, Ukraїner
- «"Запал не такий, як у 19, але чітко розумію, чому я тут". Азовець Яр про 10 років війни» — Оксана Савоскіна, Олексій Нікулін (відеограф), hromadske
- «"У Криму люди пробачать усе, тільки не відмовляйтесь від нас". Велике інтервʼю родини заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова про життя в окупації. У 2 частинах» — Ганна Мамонова, «Бабель»
- «Віра Агеєва про національну літературу, "донецьких пацанів" і фемінізм», Проєкт «Що далі?» — Юлія Тимошенко, Ukraїner
- «67 діб в оточенні: Битва за опорний пункт "Пінчер"» — Юрій Бутусов, оператор Богдан Пападін, «БутусовПлюс»
Номінація «Найкращий репортаж»:
- «Мультимедійний проєкт "Найбільш замінована країна світу"» — Олексій Філіппов, Юлія Суркова (авторка текстів), The Ukranians (Reporters)
- «"Найважче грати гімн України, коли труну опускають": 13-річний трубач проводжає полеглих захисників» — Андрій Дубчак, Альбіна Карман, Frontliner
- «"Наразі безславні". Колишні в’язні розповіли навіщо вступили в ЗСУ» — Андрій Дубчак, Надія Карпова, Frontliner
- «В мене чоловік ухилянт, можете його мобілізувати? В гостях у ТЦК» — Мар’яна П'єцух, відеографіка Анастасії Зуй, hromadske
- «"Не треба мені нікуди, у мене діти на тій стороні. Я їх три роки не бачила". Евакуація з-під Курахового в репортажі УП» — Ольга Кириленко, Богдан Лук'яненко, «Українська правда»
Категорія «Найкращий воєнний репортаж»:
- «Війна на каналі. Репортаж із Часового Яру» — Інна Варениця, фото Зоряни Стельмах, «Лівий берег»
- «250 КАБів менше ніж за тиждень, або Стабілізація фронту. Репортаж з-під Липців» — Дмитро Кузубов, фотограф Павло Дорогой, «Українська правда»
- «Життя і смерть у соняшниках. Репортаж з Покровського напрямку» — Олександр Магула, Анастасія Іванців, Анастасія Ісаєнкова, «Суспільне Новини»
- «"Мені шкода нас, ми як програні в карти", — медики "Ульфа" рятують бійців на Покровському напрямку» — Анна Калюжна, «Слідство.Інфо»
- «Жодної людини у селі: репортаж зі зруйнованого росіянами Сухого Ставка» — Яна Стойкова, зйомка та монтаж Юрія Тинного, «Суспільне Дніпро»
Номінація «Найкраща аналітика»:
- «"Всьо, тривога, приїхали. Чого сидим?" Як зупинка транспорту під час повітряної тривоги вбиває його роботу на кілька годин» — Валерія Павленко, аналіз даних Влада Герасименка, дизайн Наді Кельм, Texty.org.ua
- «У системі ще понад 25 тисяч дітей. Чому інтернати досі не реформовані?» — Анастасія Дзюбак, «Українська правда.Життя»
- «Хто заплатить? Про термінові репарації для постраждалих від сексуальних злочинів в окупації» — Вікторія Коломієць, hromadske
- «Проблема п'яти років. Чи загрожує щось легітимності Володимира Зеленського після 20 травня?» — Святослав Хоменко, «BBC Україна»
- «Катастрофа однієї вулиці. Як Київ убиває Глибочицьку» — Олександр Дмитрук, Юрій Ферендович (фотокореспондент), Pragmatika Media
Категорія «Найкраще розслідування»:
- «Він прийшов знову. Зґвалтування під час війни. Називаємо імена військових РФ» — Олеся Біда, Максим Якобчук (режисер, режисер монтажу), Костянтин Нечипоренко (ресерчер), Мирослава Чаюн (журналістка), Євгенія Моторевська (редакторка), «Українська правда», розслідування The Kyiv Independent
- «Буча. Хто вбивав та катував? (серія розслідувань про масові вбиства)» — Дмитро Джулай, Євген Лубчак (графіка), Владислав Яцків (продюсер), «Радіо Свобода»
- «Тіньовий флот. Як Росія попри санкції продовжує везти нафту в Європейський Союз» — Михайло Ткач, режисер Андрій Ігнатенко, оператор Ярослав Бондаренко, звукорежисер Дмитро Волковинський, «Українська правда»
- «Розслідування опубліковане у двох частинах, Частина перша: КОРОЛЬ ПІДЗЕМКИ, Частина друга: ПІРУЕТ НА МІЛЬЯРД» — Іванова Леся, Bihus.Info
- «Як Україна втратила мільярд. Російський бізнес відійшов у приватні руки, попри санкції. Називаємо причетних» — Івлєва Ольга, редакторка Кіра Толстякова, керівниця проєкту «Схеми» Наталка Седлецька, проєкт «Схеми», «Радіо Свобода»
Номінація «Найкраща публіцистика»:
У спецномінаціях конкурсу організатори отримали 245 робіт.
Спецномінація «Найкращий матеріал на тему прав жінок, дотримання ґендерної рівності» від ГО «Жінки в медіа»:
- «Народжені ненародженими, або Як допомогти мамі, котра переживає втрату дитини» — Ірина Виртосу, Divoche.media
- «Викрадачі дітей» — Мар’яна Вербовська, Наталя Онисько, NGL.media
- «Без жінок стало неможливо видобувати вугілля». День з життя шахти на Західному Донбасі» — Гордійчук Богдана, Анастасія Дячкіна, фото Дмитра Ларіна, «Економічна правда»
- «За зачиненими дверима: як рівнянка добилася покарання за економічне та психологічне домашнє насильство» — Ольга Зимоглядова, Владислав Мартинчук, Валерія Хомич, онлайн-медіа «Четверта влада»
- «Війна відкрила жінкам двері в світ чоловічих професій. Чи врятує це економіку?» — Аліна Шульга, «Накипіло. Освіта»
Також окремо команда хотіла б відзначити матеріали, які не увійшли до шортлиста, але отримали високу оцінку членів Журі як сильні журналістські роботи:
- «Ложка хейту. Онлайн-насильство щодо журналісток у коментарях YouTube» — Юлія Дукач, Надя Кельм (дизайн), Олег Гебура (верстка), Наталія Романишин (аналіз даних), Texty.org.ua
- «Політики бояться обовʼязкової мобілізації жінок?!» — Ана Море (Анастасія Алєксєєнко), режисерка, операторка та монтажерка Аліна Шевченко, гостьовий редактор Влад Бундаш, редакторки Поліна Постоленко та Мирослава Станкевич, дизайнерка Анастасія Рибакова, саунд-дизайнер Олександр Мусевич, «Громадське радіо»
Спецномінація «Меморіальний матеріал року» від Платформи пам’яті «Меморіал»:
Спецномінація «Найкращий матеріал на тему дотримання професійних стандартів та журналістської етики під час війни» від Комісії з журналістської етики:
Переможець у спеціальній номінації від Наглядової ради конкурсу «За відданість професії за найтяжчих умов» буде традиційно оголошений на церемонії нагородження, яка відбудеться 29 травня.
Раніше організаційний комітет конкурсу «Честь професії 2025» оголосив склад журі та відбіркової комісії.
Нагадаємо, у 2024 році на конкурс було подано 1240 матеріалів у шести основних номінаціях та п’яти спецномінаціях. З повним списком переможців конкурсу можна ознайомитися тут.
Фото: «Честь професії»/фейсбук