detector.media
Діана Горон
«Детектор медіа»
11.05.2025 17:29
В Україні запрацювала освітня платформа для жителів Криму
В Україні запрацювала освітня платформа для жителів Криму
На платформі зібрано актуальну інформацію про можливості української освіти для мешканців Криму та інших тимчасово окупованих територій.

В Україні стартувала освітньо-інформаційна платформа для жителів тимчасово окупованого Криму. На ній зібрали інформацію про мовні ресурси та можливості української освіти для школярів, їхніх батьків і педагогів. Про це розповіли в Міністерстві освіти і науки (МОН).

Зокрема, на сайті платформи можна знайти:

Платформа містить вісім основних розділів, які оновлюють відповідно до змін у законодавстві, державній політиці та рекомендацій уповноважених органів.

На платформі можна отримати роз’яснення щодо вступу до українських шкіл, дистанційного чи екстернатного навчання, складання іспитів, отримання документів про освіту, а також інформацію про навчання в Міжнародній українській школі (МУШ).

Там також можна отримати інформацію про здобуття професійної освіти: перелік освітніх центрів для вступників із ТОТ, інструкції щодо отримання свідоцтва державного зразка про базову та повну загальну середню освіту.

Крім цього, мешканці Криму та інших тимчасово захоплених територій можуть знайти на платформі актуальну інформацію про умови вступу до закладів вищої освіти, необхідні для цього документи, особливості іспитів та адреси освітніх центрів.

У розділах «Навчальні програми та курси» і «Мовні ресурси та підготовка до іспитів» зібрані курси з історії, культури Криму, підготовчі матеріали до НМТ, ДПА та ЗНО, а також матеріали для вивчення двох мов — української та кримськотатарської.

На сайті також міститься роз’яснення щодо механізмів визнання результатів освіти в закладах на тимчасово окупованих територіях.

Крім цього на платформі доступний проєкт для тих, хто готовий долучитися до відновлення державного управління на деокупованих територіях України.  Серед іншого на сайті є розділ «Кадровий резерв», однак його програму ще готують до запуску.

Нагадаємо, нещодавно в Україні запустили безплатні онлайн-курси української мови для жителів тимчасово окупованих територій. Заняття проводитимуться через захищені канали, а особисті дані учасників не зберігатимуться.

Фото: скриншот сайту

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY