Оригінал публікації — за посиланням на сайті "Мілітарний".
«Мілітарний» побував на допрем’єрному показі фільму щоб розповісти про головні деталі нового фільму.
Документальна стрічка, знята за авторством Артема Шевченка, пропонує новий погляд на бойові операції розвідників завдяки раніше невідомим кадрам та розповідям їх безпосередніх учасників, таким як фахівець з морських операцій «Хантер» та командир підрозділу морських ударних безпілотників Group 13 — «Тринадцятого».
«Хантер» розповів про перші кроки українських військових на шляху морської війни та зазначив, що сьогодні Україна здатна досягати цілей у радіусі 1000-1500 кілометрів, паралізувавши російський потенціал у Чорному морі.
Для «Тринадцятого» фільм став дебютом та можливістю розповісти публічно про створення свого підрозділу, перші успіхи та важке полювання за російським корветом «Сергей Котов».
«Найскладніша операція це “Котов”. Це три операції, три рази ми намагались його знищити і тільки на третій раз ми це змогли. Він надзвичайно швидкий, надзвичано маневрений. Ви бачили відео як він тікав між цивільних суден. Я вважаю, що це наш кубок на данний момент, найкрутіший з них», – сказав він.
У фільмі згадується і удар по російському ракетному катеру «Ивановец»,затоплення якого, за словами розвідника, потягло за собою загибель усього екіпажу із близько 40 ворожих моряків.
А всього через два тижні після знищення «Ивановця» вночі 14-го лютого дрони вполювали ще більшу ціль в іншій частині Криму — великий десантний корабель «Цезарь Куников», який забезпечував логістику для російської армії.
«Це навіть видно з камер, бо осадка [корабля] це показує. Зазвичай такі кораблі перевозили боєприпаси. Це поставило хрест на цих караванних шляхах великих десантних кораблів, які використовувались суто як транспортники. Після того припинилось це використання. Це вплинуло на швидкість логістики на фронті, що зрештою призвело до збереження життів наших військових», – сказав очільник розвідувального відомства Кирило Буданов.
Командир Group 13 розповів як змінювались правила війни на Чорному морі із появою російської авіації для перехоплення безпілотників. У фільмі були продемонстровані розширені версії кадрів збиття ворожих гелікоптерів та двох винищувачів Су-30.
Крім того, у фільмі була висвітлена роль підрозділу Nobody та їх операцій із залученням морських безпілотників під час вибиття російських сил з бурових платформ у Чорному морі, а також чисельних висадках в окупованому Криму.
Вперше у фільмі було показано спеціалізований морський безпілотний дрононосець, а також деякі деталі його створення розробниками Головного управління розвідки.
«Наша морська платформа несе від 500 до 3000 кілограмів озброєння різного типу — повітряного, надводного, підводного. Система використовує новітні технології, об’єднані штучним інтелектом зразка НАТО», – розповів розвідник групи спецпризначення, залучений до застосування дронів цього типу.
Наразі це вже сьомий фільм із циклу “Воєнна розвідка України” створений Артемом Шевченком. Раніше “Мілітарний” розповідав про прем’єру фільму «Легіони світла», який розкриває боротьбу добровольців «Міжнародного легіону».