detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
08.05.2025 14:48
На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»
На «1+1 Україна» вийде документальний фільм «Жертви: війна після війни»
ТСН зібрала у фільмі «Жертви: війна після війни» живі свідчення, архіви й розслідування істориків, щоб реконструювати те, що десятиліттями замовчувалося.

До 80-річчя перемоги над нацизмом на каналі «1+1 Україна» 10 травня о 23:15 покажуть документальний фільм спеціальної кореспондентки ТСН Наталії Ярмоли «Жертви: війна після війни» — історії тих, хто не здався, для тих, хто не здається. Про це повідомили у пресслужбі каналу.

У спеціальному проєкті «ТСН. Особливий погляд» журналістка Наталія Ярмола розповідатиме про одну з трагічних і маловідомих сторінок історії ХХ століття: викрадення дітей, нацистські «фабрики» геноциду, приховані злочини Третього Рейху, життя з тавром «зрадника» після повернення з примусових робіт до СРСР остарбайтерів, повідомляє пресслужба телеканалу.

Медійники зазначають, що у фільмі глядачі побачать історію польки Барбари Пацьоркевич, яка у віці чотирьох років опинилася в центрі нацистського експерименту в польському Лодзі — місті, перетвореному на «центр перевиховання» викрадених дітей з окупованих територій. Там відбирали «генетично цінних» для Третього Рейху. Барбару забрали в бабусі у 4-річному віці до дитячого будинку і германізували. Діти з окупованих територій мали оновлювати німецьку кров. Решту — відправляли на примусову працю або знищення. Усе в атмосфері мовчання, таємності, псевдонауки й ідеології вищої раси.

Після війни десятирічна Барбара пройшла болісний шлях повернення на Батьківщину.

Окрім того, у фільмі покажуть один з таємних об’єктів Гітлера —  найбільший пороховий завод, роботу якого забезпечували тисячі пригнаних у рабство остарбайтерів.

Про нелюдські умови, в яких жили та працювали примусові робітники, розповість українська остарбайтерка Ганна Шияненко, яка нещодавно відсвяткувала столітній ювілей.

Серед іншого вона ділиться спогадами, що чекало остарбайтерів після капітуляції Німеччини та повернення додому: фільтраційні справи, переслідування НКВС, тавро «зрадника», табори, розстріли.

«Кожного п’ятого — репресували. Так, для мільйонів жертв Другої світової у день, який радянські ідеологи назвали Днем Перемоги, насправді почалася друга —  особиста війна за виживання», — розповіли у пресслужбі каналу.

Нагадаємо, що 8 травня логотип, графіка в ефірі, міжпрограмні заставки та відбивки каналу «1+1 Україна» будуть прикрашені переосмисленим червоним маком — символом пам’яті про жертв Другої світової війни.

Фото: пресслужба телеканалу «1+1 Україна»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY