detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
06.05.2025 16:00
Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі
Анімаційний фільм «Моя бабуся — парашутистка» Поліни Піддубної покажуть на Каннському кінофестивалі
Стрічку відібрали до студентської конкурсної програми La Cinef.

Поетичний анімаційний документальний короткометражний фільм «Моя бабуся — парашутистка» режисерки Поліни Піддубної, родом з Харкова, відібрали до конкурсної програми Каннського кінофестивалю. Про це релізом повідомила авторка стрічки.

Як свідчить сайт кінофестивлю, стрічку покажуть у межах студентської конкурсної програми La Cinef. Вона змагатиметься за перемогу з 15 іншими фільмами.

Стрічка виробництва німецького Фільмуніверситету Бабельсберг Конрад Вольф «Моя бабуся — парашутистка» розповідає історію Альфії, дівчини з Центральної Азії 1960-х років, яка займається парашутним спортом і вчиться на акушерку. Раптово її телефонує її онука у 2022 році, яка турбується про безпеку бабусі на тлі вторгнення Росії в Україну. У розмові поколінь через час і простір онука намагається переосмислити родинну пам'ять та власну етнічну ідентичність, розірвати коло колективної травми і замислитися над сенсом життя.

За словами режисерки, вона розпочала дослідження для цього проєкту на початку 2022 року через інтерес до життя її бабусі як молодої, прогресивної жінки з Центральній Азії, а також ширшого розвитку фемінізму в регіоні.

«Після повномасштабного російського вторгнення, яке безпосередньо вплинуло на моє рідне місто Харків та мою родину, ця історія набула глибшого підтексту. Колоніальна спадщина країни-агресора тягнеться століттями, вражаючі Східну Європу, Кавказ, Центральну та Північну Азію.

Незліченні культури, мови та етнічні групи зазнавали і продовжують зазнавати утисків. Ці питання залишаються майже не обговорюваними; наші історії часто залишаються поза увагою міжнародної спільноти», — пояснила Поліна Піддубна.

На думку авторки, фільм надає простір для роздумів, зцілення та стійкості для тих, хто постраждав від воєн, сприяє культурній видимості.

«Він закликає до деколонізації поглядів, подолання упереджень і створення простору для історій, які тривалий час були невідомі, щоб вийти в глобальну свідомість і солідарність. По суті, фільм є політичною заявою, переданою через особисту історію моєї родини», — додала Піддубна. 

Поліна Піддубна — режисерка, художниця та активістка українського та центральноазійського татарського й башкірського походження, яка народилася і виросла в Харкові, а з 2019 року живе в Берліні.

Здобула ступінь бакалавра з анімації й наразі навчається в магістратурі за спеціальністю «режисура анімації» у Фільмуніверситеті Бабельсберг імені Конрада Вольфа в Потсдамі. Крім того, вона організовує соціальні та освітні проєкти, працює на кінофестивалях і займається дослідженнями на тему деколоніалізму.

Раніше ми також повідомляли, що світова прем'єра українського документального фільму «Мілітантропос» відбудеться в межах паралельної програми Каннського кінофестивалю «Двотижневик режисерів». Наразі це єдина українська повнометражна стрічка в цьогорічному відборі. 

Фото: кадр зі стрічки/Поліна Піддубна

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY