В Україні запустили онлайн-видання про ідеї та культуру «Re/visions». Журнал виходитиме щомісячно українською та англійською. Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповіла шеф-редакторка видання Дарія Бадьйор.
«Назва говорить сама за себе. Ми будемо придивлятися і переглядати теми і поняття, те, що нас хвилює і дає силу, що надихає і робить світ таким, який він є. Щомісяця, з крутими авторами і авторками, героями і героїнями інтерв’ю, персонажами і персонажками до дослідження і перегляду, але найголовніше — із запрошенням до розмови», — написала Дарія.
Шеф-редакторка журналу зазначила, що тема першого номера видання — «Горе і зцілення» і додала, що в номері є й інші тексти.
«Ми будемо виходити щомісяця з новою темою. Ви можете читати нас у соцмережах, можете поставити в закладки, а ще — підписатися на нашу двомовну розсилку, де будуть наші випуски, рекомендації, яких немає на сайті, та анонси подій за нашої участі», — повідомила Бадьйор у своїх соцмережах.
«Детектор медіа» звернулося до Дарії Бадьйор за коментарем і чекає на відповідь.
На сторінці самого журналу у фейсбуці пише, що «re/visions – повільне медіа для швидких часів». Творці видання кажуть, що прагнуть разом із читачами й читачками віднайти більше ясності в причинах і наслідках спільних досвідів.
Кожен щомісячний випуск пропонуватиме читачам заглибитись у певну тему й міститиме публікації в п’яти розділах:
Розмови: великі інтерв’ю з експертами/експертками, дослідниками/дослідницями, активістами/активістками, культурними дієвцями/дієвицями, дотичними до теми випуску;
Контекст: есеї, що пропонують як широкий погляд, так і особисті рефлексії;
Візуальне: короткі тексти, що досліджують візуальне, аналізують архівну фотографію й хроніку, осмислюють їхню роль у нашому житті;
Рецензії: глибокі рецензії на фільми, книжки, виставки, театральні постановки, мистецькі перформанси тощо;
Люди: публікації, сфокусовані на людях, чия життєва історія могла лишитися малопоміченою, або чий доробок вартує переосмислення.
На сайті журналу зазначено, що перший випуск присвячено пошуку взаємозв’язку між горюванням і зціленням.
«Цей номер виходить у четвертий рік повномасштабного вторгнення Росії в Україну й у ньому ми говоримо про взаємозв’язок між досвідом горювання та пошуком зцілення. Це водночас і дуже інтимна, і спільна тема.
Ми пишемо про те, що відбувається з нашою психікою після втрати близьких; про те, як держави й громадяни пам'ятають про загиблих у війнах. Цей випуск — про тугу, але також про плекання надії», — йдеться у дописі.
Нагадаємо, цьогоріч у січні в Україні розпочало роботу нове інтернет-видання «КРВ.медіа», яке розповідатиме про науку, технології, здоров’я та дозвілля. Медіа заснував телеведучий-фактчекер, автор ютуб-проєкту «Кучерявий» Віктор Дяченко.
Фото: Дарія Бадьйор/фейсбук