У четвертому епізоді подкасту «Інфодетокс» говоримо про цифрову обізнаність як базову навичку сучасної людини. У світі, де цифрові технології змінюють способи комунікації, навчання, праці та розваг, знання про безпечне і свідоме користування цифровим середовищем стали критично важливими. Трохим Бабич, заступник декана факультету інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія», радить українським користувачам уникати неофіційних додатків, перевіряти дозволи, користуватися антивірусами та двофакторною автентифікацією. У розмові йдеться і про цифровий слід — сукупність даних, які ми залишаємо в мережі. Аліна Елєвтєрова, консультантка з цифрової безпеки, пояснює, як його контролювати: використовувати VPN, регулярно перевіряти налаштування конфіденційності, видаляти непотрібні акаунти. Важлива частина епізоду присвячена електронному громадянству — участі громадян у суспільному житті через цифрові інструменти.
Підписатися на подкаст «Інфодетокс» можна на Spotify, SoundCloud, NV Подкасти, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.
Сподіваємося, цей епізод вас зацікавив. Будьте інформаційно та медіаграмотними будь-де й будь-коли, навіть під час відпочинку. Завантажуйте інші епізод серії подкастів «Інфодетокс» з нашого сайту. Дізнавайтеся більше про те, як ЮНЕСКО співпрацює з урядами, окремими особами та громадами з метою сприяння медіа- та інформаційній грамотності, відвідавши наш веб-сайт. Завантажуйте наші ресурси та долучайтеся до наших програм, щоб допомогти втілити у життя ключові навички інформаційної та медіаграмотності.
Серію подкастів «Інфодетокс» розроблено та реалізовано ГО «Детектор медіа» у співпраці із ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Висловлені погляди є виключно точкою зору авторів і не обов’язково відображають позицію ЮНЕСКО або Японії.