detector.media
Детектор медіа
29.04.2025 14:04
Інформаційна та медіаграмотність для протидії мові ворожнечі та дискримінації
Інформаційна та медіаграмотність для протидії мові ворожнечі та дискримінації

У третьому епізоді подкасту «Інфодетокс» досліджуємо, що таке мова ворожнечі, як вона проявляється у цифрових медіа та яку загрозу несе суспільству. В епоху соцмереж агресивні та дискримінаційні висловлювання стали надто звичними — інтернет дав людям можливість поширювати ворожнечу без жодної відповідальності. На прикладах із життя та соціальних мереж бачимо, як швидко і непомітно поширюється ця форма дискримінації. Оксана Романюк, директорка Інституту масової інформації, розповість про важливість критичного мислення — здатності розпізнавати маніпуляції, аналізувати джерела та розуміти, що агресивна риторика часто базується не на фактах, а на емоціях. Дезінформація породжує поділ, недовіру та агресію, і саме медіаграмотність є запобіжником проти цих ризиків. Поширення контенту, який несе цінність і підтримку — альтернатива ворожнечі. 

Підписатися на подкаст «Інфодетокс» можна на Spotify, SoundCloud, NV Подкасти, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

Сподіваємося, цей епізод вас зацікавив. Будьте інформаційно та медіаграмотними будь-де й будь-коли, навіть під час відпочинку. Завантажуйте інші епізод серії подкастів «Інфодетокс» з нашого сайту. Дізнавайтеся більше про те, як ЮНЕСКО співпрацює з урядами, окремими особами та громадами з метою сприяння медіа- та інформаційній грамотності, відвідавши наш веб-сайт. Завантажуйте наші ресурси та долучайтеся до наших програм, щоб допомогти втілити у життя ключові навички інформаційної та медіаграмотності. 

Серію подкастів «Інфодетокс» розроблено та реалізовано ГО «Детектор медіа» у співпраці із ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Висловлені погляди є виключно точкою зору авторів і не обов’язково відображають позицію ЮНЕСКО або Японії.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY