detector.media
Детектор медіа
29.04.2025 12:59
Боротьба з неправдою та дезінформацією за допомогою навичок інформаційної та медіаграмотності
Боротьба з неправдою та дезінформацією за допомогою навичок інформаційної та медіаграмотності

У другому епізоді подкасту «Інфодетокс» занурюємося в історію дезінформації: від газетних фейків XIX століття до вірусних повідомлень у WhatsApp. Брехня завжди була частиною людської природи, але фейки сьогодні набули нової форми: вони маскуються під достовірні новини, грають на емоціях і створюють альтернативну реальність. Альона Романюк, керівниця фактчекерської ініціативи «НотаЄнота», розповідає про механізми поширення фейків: від псевдонаукових теорій до анонімних повідомлень з посиланням на «джерело в спецслужбах» чи «друга-лікаря». А Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа», розповість наскільки вразливими є діти й підлітки до подібних впливів, і чому важливо формувати навички медіаграмотності змалку.

Підписатися на подкаст «Інфодетокс» можна на Spotify, SoundCloud, NV Подкасти, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

Сподіваємося, цей епізод вас зацікавив. Будьте інформаційно та медіаграмотними будь-де й будь-коли, навіть під час відпочинку. Завантажуйте інші епізод серії подкастів «Інфодетокс» з нашого сайту. Дізнавайтеся більше про те, як ЮНЕСКО співпрацює з урядами, окремими особами та громадами з метою сприяння медіа- та інформаційній грамотності, відвідавши наш веб-сайт. Завантажуйте наші ресурси та долучайтеся до наших програм, щоб допомогти втілити у життя ключові навички інформаційної та медіаграмотності.

Серію подкастів «Інфодетокс» розроблено та реалізовано ГО «Детектор медіа» у співпраці із ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Висловлені погляди є виключно точкою зору авторів і не обов’язково відображають позицію ЮНЕСКО або Японії.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY