detector.media
Детектор медіа
29.04.2025 10:50
Розуміння концепції та актуальності інформаційної та медіаграмотності в наш час
Розуміння концепції та актуальності інформаційної та медіаграмотності в наш час

У першому епізоді подкасту «Інфодетокс» говоримо про те, як не потонути у вирі інформаційного шуму та навчитися критично мислити в цифрову епоху. Це розмова про важливість медіаграмотності: здатності аналізувати джерела, перевіряти факти й розпізнавати маніпуляції. Альона Романюк, керівниця фактчекерської ініціативи «НотаЄнота», розповіла про те, як розпізнавати неправдиву інформацію, уникати емоційних пасток і працювати з алгоритмами соцмереж, які можуть посилювати викривлення дійсності. Ольга Кравченко, керівниця Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр», поділилася міркуваннями про емоційний вплив дезінформації та про те, чому важливо навчати людей опиратися паніці, страху й гніву, що часто є інструментами маніпуляторів.

Підписатися на подкаст «Інфодетокс» можна на Spotify, SoundCloud, NV Подкасти, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.

Сподіваємося, цей епізод вас зацікавив. Будьте інформаційно та медіаграмотними будь-де й будь-коли, навіть під час відпочинку. Завантажуйте інші епізод серії подкастів «Інфодетокс» з нашого сайту. Дізнавайтеся більше про те, як ЮНЕСКО співпрацює з урядами, окремими особами та громадами з метою сприяння медіа- та інформаційній грамотності, відвідавши наш веб-сайт. Завантажуйте наші ресурси та долучайтеся до наших програм, щоб допомогти втілити у життя ключові навички інформаційної та медіаграмотності. 

Серію подкастів «Інфодетокс» розроблено та реалізовано ГО «Детектор медіа» у співпраці із ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Висловлені погляди є виключно точкою зору авторів і не обов’язково відображають позицію ЮНЕСКО або Японії.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY