У Нідерландах з 8 до 12 травня вдруге відбудеться фестиваль «Київський тиждень критики» (Kyiv Critics’ Week x NL). У трьох містах презентують добірку фільмів, об’єднаних темою «Далеко від дому». Про це повідомила комунікаційна команда заходу.
Гості фестивалю побачать вісім стрічок, що досліджують питання самоідентичності, досвіду еміграції та пошуку свого місця у світі. Після кожного показу відбудуться обговорення за участі нідерландських та українських критиків.
Серед повнометражних фільмів у програмі:
Після вибуху Землі самотній космічний далекобійник Андрій вважає себе єдиним, хто вижив, доки не чує по радіо французьку науковицю Катрін. Попри всі перешкоди, він вирішує її знайти.
У «сірій зоні» в покинутому селі зосталися лише двоє давніх ворогів. Попри війну, відсутність електрики й візити озброєних чужинців, вони ведуть тихе життя, зрідка спілкуючись. Та коли з’являється російський снайпер, їхній крихкий мир руйнується.
Делікатна гіпнотична подорож відеоархівом фігуриста українського ансамблю «Балет на льоду», який гастролював за кордоном у 80-х і 90-х роках. За цими касетними записами його донька відтворює непересічну історію дорослішання: свого, своєї сім’ї та свого суспільства в Україні. Показ в Амстердамі супроводжуватиметься спеціальним перформансом Українського міжнародного балету, заснованого в Нідерландах.
Прихований скарб українського поетичного кіно XIX століття. Селянин вирушає до Канади в пошуках кращого життя. Перед від’їздом він ставить камінний хрест — символ прощання з рідною землею.
Буря розлучає Ореста з його коханою і він вирушає в незвичну подорож, сповнену фантастичних подій. На зламі століть історія переносить нас від Дніпра до Флориди і Бермудського трикутника — на межі сну і реальності.
До короткометражного блоку ввійшли:
12-річний Юрко мешкає в гірському селі. Його батько поїхав працювати до Польщі. Спроба хлопця зберегти батькову вантажівку стає історією передчасного дорослішання.
Олена повертається до села в «сірій зоні». Після смерті матері хата спорожніла, а війна змінила все навколо. Вона блукає садом, де колись брат посадив гірчицю, згадуючи минуле й війну.
Валентина — юристка у банку в Ліхтенштейні. Вона емігрувала з Києва в 1996-му, під час економічної кризи. Минуло 20 років.
Покази відбудуться в Роттердамі (KINO, 8–10 травня), Амстердамі (De Balie, 9–11 травня) та Гаазі (спецзахід Filmhuis, 12 травня). Ознайомитися з детальною програмою та придбати квитки можна за посиланням.
Кураторами фестивалю є кінокритикиня, редакторка, кураторка «Київського тижня критики», співзасновниця Спілки кінокритиків України, членкиня Європейської кіноакадемії Дарія Бадьйор, кінокритик, куратор «Київського тижня критики», член FIPRESCI та Спілки кінокритиків України Сергій Ксаверов, кінокритикиня, кураторка «Київського тижня критики», викладачка курсу з кіно у «Культурному проєкті» та кураторка стримінгової платформи Sweet.TV Анна Дацюк, нідерландський кінорежисер і куратор родом із Сербії, член Європейської кіноакадемії, очільник напряму кіно в De Balie Стефан Малешевич та комунікаційна менеджерка, проєктна менеджерка «Київського тижня критики» у Нідерландах Тетяна Мала.
Проєкт KCW x NL став можливим завдяки підтримці Steunfonds Oekraïense Makers, Gogofilm, Droom en Daad, Gemeente Rotterdam, Українського інституту та Посольства України в Королівстві Нідерланди.
Нагадаємо, у жовтні в Києві у межах восьмого кінофестивалю «Київський тиждень критики» представили 26 фільмів, які обрали професійні українські кінокритики.
Читайте також:
Фото: Kyiv Critics’ Week x NL