detector.media
Діана Горон
«Детектор медіа»
26.04.2025 12:58
Номер Піта Геґсета з чату Signal був у відкритому доступі, — NYT
Номер Піта Геґсета з чату Signal був у відкритому доступі, — NYT
Зокрема номер міністра оборони США можна було знайти у WhatsApp, Facebook і на сайтах спортивного беттингу.

Особистий номер телефону очільника Пентагону Піта Геґсета, який він використовував у чаті Signal, був легкодоступний в інтернеті та публічних додатках ще в березні. Це потенційно могло загрожувати нацбезпеці США, пише The New York Times.

Номер телефону Геґсета можна було знайти в різних месенджерах, зокрема у WhatsApp, Facebook і на сайтах для ставок на спорт. Це був той самий номер, через який міністр оборони оприлюднив у чаті в Signal дані польотів для американських ударів по хуситах у Ємені.

Невдовзі після того, як у березні секретний чат у Signal став публічним, німецьке видання Der Spiegel знайшло в інтернеті номери телефонів Геґсета та інших високопоставлених чиновників адміністрації Трампа. 

Те, що особистий номер телефону Піта Геґсета був легкодоступний через комерційних постачальників контактної інформації, не дивно, кажуть фахівці з безпеки. Геґсет не працював у держструктурах, поки новообраний президент США не призначив його, ведучого Fox News і колишнього нацгвардійця, очільником Пентагону. 

Кілька чиновників з питань оборони та безпеки сказали NYT, що державні службовці звикли тримати свої особисті мобільні телефони, коли заступають на посаду. Але вони не мають використовувати їх для офіційних справ, як це зробив чинний очільник міноборони США.

Геґсет був активним користувачем соцмереж, мав профілі у WhatsApp і Facebook. 15 серпня 2024 року він зареєструвався на сайті фентезі-футболу та спортивного беттингу Sleeper.com. Зробив це через свій особистий номер і підписувався як «PeteHegseth». За кілька днів там з’явився номер, пов’язаний з його дружиною Дженніфер. 

Очільник Пентагону також використовував той самий номер для реєстрації в Airbnb і Microsoft Teams. Крім цього, цей номер був прив’язаний до електронної адреси, з якою пов’язаний його профіль у Google Maps. Там він залишав кілька відкритих відгуків: про стоматолога, сантехніка та художника.

Використовуючи той же номер у Signal для обговорення часу вильоту винищувачів та інших чутливих питань, міністр оборони наражав на небезпеку себе і, можливо, пілотів. Іноземні спецслужби вже демонстрували здатність зламувати акаунти американських посадовців, навіть якщо ті були зашифровані, кажуть експерти з кібербезпеки.

Одна людина, знайома з цим чатом, розповіла, що за день чи два до атаки по Ємену 15 березня, помічники застерігали Геґсета не писати в груповий чат чутливі деталі. Хоча він був зашифрований, його не вважали настільки безпечним, як урядові канали. 

Однак незрозуміло, як очільник Пентагону відреагував на такі попередження, зазначає американське видання. 

24 березня головний редактор The Atlantic Джеффрі Ґолдберг повідомив, що його додали до закритого чату в месенджері Signal, де посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня. 

Міністр оборони США Піт Геґсет заперечив, що випадково поінформував головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Ґолдберга про «воєнні плани США» щодо єменських хуситів. Пізніше радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц узяв на себе «повну відповідальність» за ситуацію.

Неурядова організація American Oversight подала федеральний позов у Вашингтоні проти п’ятьох високопосадовців адміністрації Дональда Трампа, які були присутні в закритому чаті в Signal та обговорювали там деталі операції США проти бойовиків-хуситів у Ємені. 

Дональд Трамп зі свого боку заявив, що не планує звільняти посадовців своєї адміністрації, які обговорювали удари американських військ по Ємену. Associated Press же повідомляло, що міністра оборони США Піта Геґсета та інших працівників Пентагону перевірять на використання застосунку Signal.

Газета The Guardian писала, що радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Майк Волтц додав журналіста в секретний чат у Signal, бо помилково зберіг його номер під іменем іншої людини.

Прессекретар Пентагону Шон Парнелл заявив у соцмережі X, що повідомлення The New York Times про те, що міністр оборони США Піт Геґсет розповідав третім особам, зокрема своїй дружині, про плани американських ударів по Ємену, є фейком, який поширили звільнені співробітники відомства.

Речниця Білого дому Керолайн Лівітт спростувала інформацію радіостанції NPR про те, що адміністрація Дональда Трампа нібито шукає нового міністра оборони США, замість Піта Геґсета.

За даними Associated Press, Піт Геґсет мав у своєму офісі підключення до інтернету, яке не відповідало стандартам безпеки Пентагону. Це з’єднання він використовував на особистому комп’ютері, щоб працювати в месенджері Signal.

Фото: Піт Геґсет / Flickr

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY