detector.media
Ірина Семенюта
Андрій Пилипенко
24.04.2025 17:00
«Стійка Україна важлива для стійкої Європи». У Києві розпочався Kyiv Stratcom Forum 2025
«Стійка Україна важлива для стійкої Європи». У Києві розпочався Kyiv Stratcom Forum 2025
Фокус цьогорічного форуму спрямований на посилення інформаційної стійкості України в умовах глобальних змін.

24 квітня в Києві розпочався четвертий щорічний «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін». Організаторами форуму є Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України за сприяння ЄС, НАТО, PractNet, уряду Японії та програми розвитку ООН в Україні. 

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей повідомив, що метою форуму є обмін досвідом і підходами до протидії інформаційній агресії та побудови стратегічної комунікації держави на зовнішню та внутрішню аудиторію.  

«Цьогоріч у нас особливий привід для зустрічі. Щороку ми збираємося 30 березня — в день заснування Центру стратегічних комунікацій. Цього року в нас фактично два дні народження, тому що додалося 17 лютого — день створення державної установи "Центр стратегічних комунікацій". Я дуже хотів би подякувати всім за те, що ви з нами і що ми спільно продовжуємо працювати на користь України», — сказав Ігор Соловей.

З вітальним словом також виступили міністр культури та стратегічних комунікацій України Микола Точицький і тимчасовий повірений у справах Європейського Союзу в Україні, заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло.

«Висока освіченість та культура є запорукою в стійкості суспільства до руйнівних інформаційних впливів, — зазначив Микола Точицький. — На фахівцях з комунікацій, інформаційних технологій, національної безпеки, на журналістах, лідерах громадських думок, психологах, діячах культури лежить велика відповідальність. Органи влади потребують вашої експертизи і громадянської позиції, щоб ефективно реалізувати стратегію інформаційної безпеки, підтримувати культурний суверенітет, мати конструктивний діалог з суспільством, що глибоко травмоване війною».

Микола Точицький додав, що Росія ніколи не залишить Україну в спокої і не визнає її право на існування як окремої суверенної нації. Тому захистити і утвердити право на це існування — головне завдання для всієї системи державних стратегічних комунікацій України. Але варто зважати на глобальний контекст.

«Очевидно, що відбувається зміна політичного стилю і цінностей, згортання простору свободи. Ми є свідками фундаментального підриву міжнародноправової та безпекової системи, яка повстала в часи після Другої світової війни. В умовах наближення світової кризи формується ідеальне середовище для екстремістських ідей, поляризацій, дезінформацій та диверсій. Нові технології приносять для сучасних суспільств не лише блага, але й стратегічні виклики, які ми зможемо долати тільки спільними зусиллями та глобальними домовленостями. Ми маємо навчитися працювати з невизначеністю та наростаючою складністю технологій та інформаційного впливу», — сказав міністр.

Ремі Дюфло виділив п’ять ключових пунктів щодо стану стратегічних комунікацій в Україні з європейської точки зору:

Іноземні інформаційні маніпуляції та втручання (FIMI) — це спільна загроза і спільна відповідальність. За його словами, це не є проблемою лише однієї країни. «Це виклик, з яким стикаються разом і Україна, і країни-члени ЄС. А це означає, що рішення має бути спільним. Стійкість України має важливе значення для стійкості Європи. Україна продемонструвала справжнє лідерство в цьому питанні, різні частини уряду серйозно поставилися до цієї інформації і тісно співпрацювали з міжнародними партнерами», — сказав Ремі Дюфло.

Робота з громадянським суспільством та об’єднання зусиль з медіаорганізаціями — це пріоритет. Минулого місяця Верховна представниця ЄС із закордонних справ Кая Каллас оприлюднила звіт, згідно з яким зафіксовано 505 іноземних інформаційних маніпуляцій та втручань, спрямованих на 90 країн і 322 організації, розподілених по 38 тисячах унікальних окремих онлайн-каналів.

Друга думка полягає в тому, що треба підвищувати рівень і більше інвестувати в протидію дезінформації та розвиток комунікаційних навичок. Це стосується журналістів, державних службовців і організацій громадянського суспільства. Медіаграмотність — це та сфера, де нам потрібно робити більше.

Третій меседж — іноземні інформаційні маніпуляції та втручання (FIMI) є частиною російської військової машини. Це один із найпотужніших типів зброї в гібридній війні Росії проти Заходу, а не лише проти України.

Четвертий пункт стосується медіа. Незалежні редакції та свобода слова зараз важливі як ніколи. Незалежна журналістика — це один з найсильніших інструментів у боротьбі з дезінформацією.

«Громадянське суспільство, звичайно, відіграє ключову роль у перевірці фактів, у підвищенні обізнаності, у підготовці громадян і в допомозі людям розібратися в інформації, що їх оточує. Особливо, коли вона містить суперечливі повідомлення. Щоб ще більше посилити ці зусилля, ми, ЄС, надаємо додаткові 10 мільйонів євро на підтримку незалежних медіа в Україні. Про це було оголошено два місяці тому, і я просто повторюю це. Це на додачу до понад 100 мільйонів євро, які ми вже інвестували в цей сектор з 2017 року. І ми будемо продовжувати. Це чітка ознака нашої довгострокової прихильності до вільного, динамічного та стійкого українського медіаландшафту», — зазначив Ремі Дюфло.

Останній пункт — важливість партнерства. За його словами, інформація також використовується як зброя. Вона фінансується з військових бюджетів і нею керують спецслужби. Коли є співпраця між країнами і секторами, є протистояння ерозії довіри. Це важливо в будь-якому суспільстві, і це ще більш важливо під час війни. «Ми боремося зі страхом, ми боремося з плутаниною, яка супроводжує цю інформацію, і ми відстоюємо факти, прозорість, свободу і, зрештою, демократію», — підсумував Дюфло.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY