detector.media
Ірина Семенюта
Андрій Пилипенко
24.04.2025 17:11
Вадим Скібіцький: «Росія намагається повернутися в інформаційний простір Європи»
Вадим Скібіцький: «Росія намагається повернутися в інформаційний простір Європи»
Найчастішими засобами поширення неправдивої інформації та російських наративів залишаються телеграм-канали та нові технології, включно зі штучним інтелектом.

Головна зовнішня загроза в інформаційній сфері — це розповсюдження російських наративів і фейків, адже протидія дезінформації ускладнюється розвитком нових технологій, які дають змогу генерувати фейкові новини, дуже наближені до реальних. Про це повідомив представник ГУР Вадим Скібіцький під час панелі «Стратегічна комунікація України у воєнний час» у рамках Kyiv Stratcom Forum 2025.

За його словами, такі фейки можуть поширювати і європейські ресурси, які не відрізняють дезінформацію. Наприклад, про обстріл столиці України, який стався в ніч на 24 квітня, новини можуть подавати так, що все було спрямовано тільки на оборонно-промислові комплекси, підкріплюючи російський наратив.

«Задача стратегічної комунікації — показати реальну картину. Ми маємо потужні інформаційні ресурси у Службі безпеки України, Головному управлінні розвідки, Міністерстві оборони. Інструментів дуже багато. По-перше, ми попереджаємо і суспільство, і європейських партнерів про можливі російські удари.  

Друге — це залучення наших партнерів. Тут ми працюємо всі разом: Міністерство закордонних справ, Міністерство оборони, Генеральний штаб і інші наші силові структури. Ми організовуємо візити різного роду делегацій, медіа іноземних країн, щоб вони побачили реальну картину.

І третій підхід, який необхідно використовувати, це показувати європейському суспільству, які плани має Росія на всіх напрямках. Військові — це одне, гібридні підходи — це інше. Одна із загроз для інформаційного простору Європи полягає в тому, що в цей простір повернуться російські медіа», — вважає Вадим Скібіцький.

За його словами, з 2022 року було обмежено інформування європейського суспільства російськими медіа, але Росія намагається повернути втрачені позиції. І статистика показує, що наразі державі-агресору вдається, зокрема через інтернет-ресурси, повернутися до європейського інформаційного простору з новими наративами.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 квітня, в Києві розпочався четвертий щорічний «Kyiv StratCom Forum 2025: Інформаційна стійкість України в умовах глобальних змін». Організаторами форуму є Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України за сприяння ЄС, НАТО, PractNet, уряду Японії та програми розвитку ООН в Україні. 

Керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей повідомив, що метою форуму є обмін досвідом і підходами до протидії інформаційній агресії та побудови стратегічної комунікації держави на зовнішню та внутрішню аудиторію.  

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY