Американська академія кінематографічних мистецтв і наук оновила правила, згідно з якими використання штучного інтелекту та інших цифрових інструментів для створення стрічки не стане перешкодою для отримання номінації. Про це повідомляє BBC.
Формулювання щодо придатності фільмів з використанням генеративного ШІ було розроблене за рекомендацією ради з наук і технологій академії.
«Що стосується генеративного штучного інтелекту та інших цифрових інструментів, які використовувалися під час створення фільму, ці інструменти не допомагають і не шкодять шансам отримати номінацію.
Академія та кожна філія оцінюватимуть досягнення, беручи до уваги ступінь, до якого людина була в центрі творчого авторства, вибираючи, який фільм нагородити», — йдеться в оновлених правилах.
Раніше генеративний ШІ вже залучали до виробництва деяких фільмів, які отримали провідні галузеві нагороди в березні, що викликало дискусію.
Зокрема, Едрієн Броуді здобув нагороду за найкращу чоловічу роль у стрічці «Бруталіст», у якій генеративний ШІ було використано для покращення акценту актора, коли той говорив угорською.
Схожі технології для покращення голосів співаків також використовувалися в мюзиклі «Емілія Перез», що здобув «Оскар».
Нагадаємо, Американська академія кінематографічних мистецтв і наук також зробила жорсткішими правила голосування на кінопремії «Оскар». Тепер члени Академії зобов’язані переглянути всі номіновані фільми в кожній категорії, щоб мати право голосу у фінальному турі голосування.
Крім того, зміни торкнулися категорії «Найкращий міжнародний фільм». Тепер режисери зі статусом біженця або шукача притулку зможуть представляти країну, яка надала їм цей статус, навіть якщо вони не є її громадянами. Це зберігає традиційний механізм подачі — через національні комітети, але розширює коло претендентів.
Раніше ми також повідомляли про те, що Американська академія кінематографічних мистецтв і наук створила номінацію премії «Оскар» за досягнення в галузі каскадерського мистецтва.