detector.media
18.04.2025 15:20
Як обрати повербанк: 4 важливі параметри, на які часто не звертають увагу
Попри те, що найважливіший параметр повербанка — це його ємність, є й інші важливі моменти, які варто врахувати. У статті розберемося, на що ще варто звертати увагу при виборі цього гаджета.
Попри те, що найважливіший параметр повербанка — це його ємність, є й інші важливі моменти, які варто врахувати. У статті розберемося, на що ще варто звертати увагу при виборі цього гаджета.

1. Реальна ємність

Часто можна почути такі роздуми: «Ємність акумулятора мого смартфона 5 000 мАч. Значить повербанка на 10 000 мАч вистачить, щоб зарядити пристрій два рази». Але це не зовсім так. 

Річ у тому, що пристрій не передає заряд зі 100% ефективністю. Частина енергії втрачається через перетворення напруги (з 3.7V до 5V або 9V/12V), нагрівання компонентів, кабель. 

Більшість якісних power bank мають ефективність передачі енергії близько 70–75%. Тобто, повертаючись до нашого прикладу, якщо у вас смартфон на 5 000 мАч, то повербанк на 10 000 мАч зможе зарядити його десь 1,5 раза.

2. Потужність 

Не менш важливий параметр — потужність виходу, яка позначається літерою W (ват) та впливає на швидкість зарядки.

Ось декілька найрозповсюдженіших варіантів:

  • 18W: базовий рівень для підтримки швидкої зарядки більшості сучасних смартфонів.
  • 30–65W: дозволяє швидко заряджати планшети, деякі ноутбуки або ж кілька пристроїв одночасно.
  • 100W і вище: для потужних ноутбуків, наприклад MacBook Pro або ультрабуків.

Зверніть увагу, щоб була підтримка стандартів Power Delivery (PD) або Quick Charge (QC) — саме вони відповідають за «турбо-зарядку».

3. Додаткові функції

Також варто звернути увагу на додаткові функції:

  • LED-дисплей з відображенням заряду в %. Звичайні світлові індикатори (зазвичай їх чотири) не дають точного розуміння про залишок заряду. Наприклад, коли світиться чотири з чотирьох, це може, як бути як 100% заряду, так і 86%. В деяких ситуаціях це може бути критично.
  • Ліхтарик. Якщо ви плануєте брати повербанк в подорожі або використовувати як джерело світла під час відключень електроенергії. 
  • Безпровідна зарядка. Якщо power bank підтримує такий стандарт, це може бути корисною функцією, адже тоді не треба носити з собою додаткові кабелі. Але врахуйте, що швидкість безпровідної зарядки нижча, ніж звичайної. 

4. Вага

При виборі павербанків часто керуються принципом «Чим більше ємність — тим краще». Але також  потрібно враховувати, що від ємності залежить і вага. 

Наприклад, вага повербанка на 100 000 мАч може бути в діапазоні від  900–1500 г, а повербанка на 20 000 мАч — 400–500 г. Якщо ви обираєте гаджет, щоб була змога іноді підзарядити смартфон під час прогулянок по місту, така різниця може бути дуже критичною. 

Де купити повербанк не за всі гроші світу 

Після того, як ви визначилися з характеристиками, постає питання — де купити повербанк. Один з найкращих варіантів в Україні — маркетплейс Prom. Ось декілька його ключових переваг:

  • На Промі багато продавців, тому можна порівняти ціни та обрати найвигіднішу пропозицію.
  • Є відгуки як про продавців, так і про товари.
  • Можна безпечно оплатити замовлення Пром-оплатою. 
  • Якщо захочете розбити оплату на декілька частин, можна скористатися «Оплатити частинами» на Prom.   
  • Також є багато варіантів доставки, включаючи безкоштовну з підпискою «Для своїх». 

Тож якщо хочете придбати павербанк швидко та за вигідною ціною — Prom буде чудовим вибором.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY