detector.media
18.04.2025 11:46
25 квітня - CHORNOBYL FORUM: Війна, екоцид і боротьба за майбутнє
25 квітня - CHORNOBYL FORUM: Війна, екоцид і боротьба за майбутнє
Також, в ці дні в музеї пройде виставка, присвячена річниці Чорнобильської трагедії, з 23 по 27 квітня.

25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів, дослідників і ліквідаторів, щоб переосмислити Чорнобиль як виклик не лише історичний, а й сучасний - на міжнародному форумі CHORNOBYL FORUM 2025. Подія відбудеться в Музеї історії міста Києва о 16:00. Вхід - за реєстрацією

Також, в ці дні в музеї пройде виставка, присвячена річниці Чорнобильської трагедії, з 23 по 27 квітня. На виставці будуть представлені вражаючі експонати українських та міжнародних митців, які досліджують взаємодію між людиною, природою та технологією. Відеоарт, живопис, віртуальна реальність і саундарт, з особливим акцентом на VR та AR досвіди, які за допомогою VR шоломів дозволять глядачам не просто побачити, а буквально відчути й пережити історію, що досі формує нашу реальність. Вхід - вільний.

Головні теми форуму: про реальний стан Зони Відчуження, про нові загрози, спричинені війною, про екоцид як зброю і про можливі шляхи відновлення та захисту майбутнього.

Після нещодавнього влучання російського дрону в захисну арку над зруйнованим четвертим реактором Чорнобильської АЕС, Чорнобиль знову опинився в центрі міжнародної уваги - цього разу як точка перетину війни, ядерної безпеки, втрати екосистем і викликів для науки та державної політики.

Як ми маємо відповідати на ці виклики? Які рішення потрібні вже зараз? І яке місце Чорнобиль має посісти в глобальному порядку денному сталого розвитку?

Саме про це CHORNOBYL FORUM:

«Сьогодні Чорнобиль - це не лише про минуле. Це про майбутнє України, її екосистем, памʼяті, науки і безпеки. І це майбутнє прямо залежить від того, як ми вміємо говорити правду, чути експертів і приймати рішення», - зазначає Валерій Коршунов, ініціатор форуму, засновник ГО «Європейський інститут Чорнобиля.

Своїм досвідом, знанням і баченням на форумі поділяться ті, хто не лише досліджує Чорнобильську зону, але й формує наше розуміння її значення сьогодні:

Кількість місць на форумі обмежена, реєстрація - обов’язкова. Підтвердження реєстрації ви отримаєте на імейл після заповнення форми: https://forms.gle/2V41qiLBKFYEnzk26.

Також  долучитися до форуму зможе кожен охочий, незалежно від місця перебування, завдяки онлайн-трансляції на сайті. Слідкуйте за новинами: https://chornobylforum.com та https://www.facebook.com/EuropeanInstituteOfChernobyl.

Окрім дискусійної частини, ключовим елементом події стане мистецька виставка, яка пройде в Музеї історії міста Києва з 23 по 27 квітня. Вона об’єднає роботи українських та міжнародних митців, які досліджують тонку межу між людиною, природою та технологією. У просторі експозиції переплітатимуться відеоарт і живопис, віртуальна реальність і саундарт, створюючи багатошарову розповідь про нашу епоху змін. На виставці можна буде побачити, як природа адаптується до людського втручання, як вона відновлюється - або ж зникає. Митці занурять відвідувачів у світ, де технологія стає водночас інструментом порятунку і знаряддям руйнування. Це буде досвід, що не лише зворушує, а й змушує переосмислити власну роль у глобальній екологічній історії. Вхід на виставку - безкоштовний.

ГО «Європейський інститут Чорнобиля» -  провідна українська ініціатива, яка з 2020 року поєднує науку, культуру, технології та адвокацію для переосмислення спадщини Чорнобиля у контексті сучасних глобальних викликів. Організація реалізує проєкти, спрямовані на збереження пам’яті про катастрофу, боротьбу з дезінформацією, підтримку постраждалих та адвокацію прав України на міжнародному рівні. Основні напрями діяльності включають наукові та культурні проєкти, гуманітарну допомогу ліквідаторам і постраждалим через проєкт HELP Chornobyl, реалізацію освітніх програм та інформаційних кампаній для підвищення медіаграмотності, співпрацю з міжнародними партнерами для просування питань ядерної та екологічної безпеки, а також використання VR/AR, мобільних додатків та інтерактивних платформ для популяризації знань про Чорнобиль. Сайт ГО та перелік проєктів: https://chornobyl.eu.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY