16 квітня пройшла зустріч між заступником міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань європейської інтеграції Андрієм Наджосом та заступником голови Українського інституту національної пам’яті Володимиром Тиліщаком і представниками провідних польських медіа. Про це повідомляє МКСК.
До дискусії долучились представники Rzeczpospolita, Gazeta Wyborcza, Newsweek Polska, TOK FM, Glissando, Radio357, «Польське радіо для закордону», Polska Agencja Prasowa (PAP) у Любліні.
На зустрічі обговорили розвиток українсько-польських культурних відносин, включаючи питання спільної історичної пам’яті, посилення двосторонніх зв’язків у сфері культури, а також теми декомунізації, деколонізації та зміцнення стратегічних комунікацій в Україні.
Заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак наголосив на важливості порозуміння у складних питаннях історії та пам’яті, а також розповів про процес декомунізації та деколонізації в Україні.
Особливий акцент було зроблено на діяльності робочої групи, яка діє під керівництвом міністерств культури України та Польщі. Її завдання — знайти взаємоприйнятні рішення для належного вшанування пам’яті громадян обох держав.
«Наш обов’язок — не лише зберегти історичну правду, а й забезпечити гідне вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів. Наш діалог із польськими колегами демонструє, що наші народи здатні разом заліковувати рани минулого заради спільного європейського майбутнього», — зазначив заступник міністра культури з питань євроінтеграції.
Українська сторона також розповіла про процес декомунізації та деколонізації в Україні.
Візит польських медійників до України був організований Українським інститутом та Центром діалогу імені Юліуша Мєрошевського.
Нагадаємо, що низка українських телеканалів стала доступною для перегляду в Польщі. До спеціальної пропозиції входять вісім провідних телеканалів.
Фото : офіційна сторінка МКСК