Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки видалив із своїх соцмереж ролик «Один репортаж — один удар», у якому журналістів роблять винними в російських обстрілах.
Наразі у фейсбуку і телеграмі цього ролика немає. На каналі Страткому в ютубі зазначено, що «це відео приватне».
У коментарі «Детектору медіа» керівник Центру Ігор Соловей пояснив, що завданням Центру стратегічних комунікацій є, серед іншого, посилення «голосу» держави в суспільстві — через донесення певних меседжів через медіа.
Мала таку ж мету і публікація п'ятого ролику проєкту «Інформаційна безпека», де йшлось про важливість дотримання заходів безпеки при висвітленні діяльності оборонних підприємств.
«Але оскільки в результаті медійного розголосу такий запит з боку зацікавлених організацій зник — ролик на їх сторінках видалений, то його існування на ресурсах Центру також більше не актуальне», — сказав Соловей.
Соловей також запевнив, що Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки був і залишиться й надалі «містком» між державою і суспільством, адвокатуючи його інтереси.
Нагадаємо, що напередодні Генеральний штаб та Головне управління комунікацій Збройних сил України видалили із соціальних мереж ролик «Один репортаж — один удар».
Генеральний штаб ЗСУ, Головне управління комунікацій ЗСУ і Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки поширили у своїх соцмережах ролик, який містить слоган «Один репортаж — один удар».
На відео зображена репортерка на тлі будівлі, де виробляють дрони, яка відкрито розповідає про це на камеру і каже: «Ось тут виготовляють сотні безпілотників щомісяця». При цьому співробітник виробництва теж на камеру каже, що компанія подвоїла потужності і що скоро ця партія їде на фронт. Далі в кадрі зображені нібито представники російських спецслужб, які подивились репортаж і відправили координати виробництва своєму генштабу для підготовки удару.
Після цього в будівлю влучає ракета, їде пожежна машина. Інший репортер у кадрі на тлі зруйнованої будівлі каже, що «влучання балістики, лікарні переповнені». У ролику репортер, який повідомляє про влучання, зображений без бронежилета і шолома, веде репортаж з місця нібито у прямому ефірі.
Директорка Інститут масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявила, що ІМІ «серйозно занепокоєний» анімаційним роликом, у якому журналістів роблять винними в російських обстрілах. Вона вважає, що такий підхід зі слоганом «Один репортаж — один удар» не сприяє покращенню інформаційної безпеки, а стигматизує всю журналістську професію і створює передумови тиску на всіх медійників.
Представник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей у коментарі «Детектору медіа» сказав, що насправді ролик є нагадуванням як для медійників, так і для військових, громадських діячів чи посадовців про те, що некоректно оприлюднена інформація може мати ціну.
У Генштабі заявили, що ролик, у якому журналістські репортажі показали причиною російських обстрілів, доопрацюють.
Фото: скриншот із відео