Понад 30 безплатних послуг – від експертних консультацій до робочих місць у коворкінгу – доступні в сервісі взаємодопомоги «Один Одному» від мережі «Вікно Відновлення». Він надає можливість не тільки партнерам, а й будь-яким організаціям чи фахівцям, долучитися до спільноти відновлення. Підвісивши свої послуги, навіть якщо вас немає в мережі, можна стати частиною важливої справи та підтримати тих, хто працює над відновленням країни.
Про це говорили під час публічної презентації сервісу у «Медіацентрі Україна» 11 квітня.
Що пропонує сервіс «Один Одному»
На сервісі «Один Одному», який нещодавно запустила медіамережа «Вікно Відновлення», уже можна отримати фахову допомогу від 15 партнерів і зовнішніх експертів. Послуги охоплюють найрізноманітніші напрями: медіаконсультації, робота із соціальними мережами, спільнодописи, користування технікою, робоче місце, інформаційна підтримка тощо. Загалом за п’ятьма категоріями нині понад 30 пропозицій.
«Це дошка оголошень підвішених послуг саме для партнерів – тобто для тих, хто є частиною мережі. Однак підвішувати ці пропозиції може будь-хто ззовні, тобто і бізнес, і медіа, які мають достатньо ресурсів, щоб допомагати іншим. Нині більшість послуг надійшли саме від партнерів, зокрема від «Східного Варіанту», «Рубрики», «Змісту»», – розповіла керівниця комунікацій «Вікна Відновлення» Ангеліна Тьохта.
Більшість пропозицій не прив’язані до конкретного місця, тому будь-хто з партнерів, які потребують допомоги, можуть безплатно скористатися ними.
Зокрема Олена Дуб запропонувала експрес-аналіз сторінок медіа або громадської організації у Facebook чи Instagram, а також консультацію на тему SMM.
«До мене часто звертаються з проханням поділитися досвідом, допомогти з організацією роботи тим, у кого немає ресурсів, щоб узяти на роботу SMM-фахівця чи комунікаційника. У цьому я можу трішки підказати та навчити. Якщо я чогось не знаю, то скерую, до прикладу, до тих інших фахівців і фахівчинь з нашої спільноти. Мені здається, що це дуже зручно і я закликаю інших пропонувати свої послуги», – сказала фахівчиня з SMM, консультантка для НУО та медіа, співзасновниця спільноти SMM Talks for NGO & Media Олена Дуб.
Чому партнери «підвішують» послуги
Нині найбільше партнери пропонують безплатні консультації, зокрема щодо інформаційної роботи з окупованими територіями. «Східний Варіант», який вже понад рік працює з власною «гарячою лінією» для жителів тимчасово окупованих територій, готовий поділитися власним досвідом та інструментами, аби про окуповані території продовжували говорити.
«Коли люди з окупованих територій почали активно писати нам у чат-бот «гарячої лінії» – запитували, як забрати дитину з ТОТ, як відновити документи, – ми побачили, наскільки важко знаходити навіть базову інформацію. І ми тільки раді поділитися тим, як підтримувати зв’язок із людьми на окупованих територіях, як вибудовувати комунікацію, як робити це безпечно й ефективно. Бо це наші люди – і ми не маємо боятися говорити з ними», – пояснила координаторка «гарячої лінії» медіа «Східний Варіант» Валерія Круподеря.
Сервіс «Один Одному» – це можливість для партнерів обмінюватися ресурсами та досвідом. Для деяких організацій навіть базові потреби, такі як доступ до офісу чи фотокореспондент, можуть стати тим фактором, який вирішує питання їхнього розвитку. В умовах, коли щодня постають нові виклики, такий взаємообмін стає важливим інструментом для подолання труднощів, зокрема у ситуаціях нестабільного фінансування.
«Ми вже давно працюємо з громадськими організаціями та ініціативами, пишемо про них і підтримуємо їх. І одна з наших місій – зробити їх помітнішими. Тому ми запропонували інформаційну підтримку і публікацію релізів, анонсів подій. Також одна з підвішених наших послуг – це спільні пости з нашими англомовними сторінками в соцмережах. Це дає можливість громадським організаціям вийти на міжнародний рівень і отримати допомогу від наших партнерів на міжнародній арені», – розповіла голова англомовного відділу медіа рішень «Рубрика» Наталія Туягіна.
Також команда збирає відгуки про роботу сервісу. Партнери, які скористалися послугами, можуть розповісти про це публічно у соцмережах з тегом сторінки «Вікна Відновлення».
Про те, як виникла ідея створення сервісу «Один Одному», читайте за посиланням.