detector.media
Вікторія Козаченко
15.04.2025 19:34
Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому?
Найбільш популярні американські праві блогери транслюють антиукраїнські наративи. Чому?

На NV вийшов свіжий матеріал про найпопулярніших подкастерів в Сполучених Штатах. Фактично сьогодні вони є політичним феноменом, який має відчутний вплив на виборчі симпатії. Станом на зараз новини від інфлюенсерів в соцмережах регулярно отримують 37% дорослих 18-29 років, 26% дорослих 30-49 років, 15% дорослих 50-64 років.

52% американських новинних інфлюенсерів транслюють політичну позицію, 27% - з правим ухилом, 21% - з лівим. Цікаво, що правоорієнтовані інфлюєнсери мають відчутну перевагу і в кількості підписників загалом - 403,3 млн проти 79 млн, і в рейтингах популярності.

Ведучі 9 із 10 найпопулярніших онлайн-шоу в США мають праву ідеологічну позицію, яку транслюють у своїх подкастах.

Важливо, що якщо подивитися на контент цієї 'золотої десятки', то там періодично теорії змов, антивакцинаторські настрої і антиукраїнські наративи.

Кілька речей, які викликають в мене питання. Перше - чому ця 'золота десятка' має настільки відчутні антиукраїнські настрої? Це якісна робота російської пропаганди і наша відсутність в інформаційному полі? Чи це позиція, яка природно йде в комплекті з антиксом, теоріями змов і магічним мисленням? Враховуючи, що сьогоднішня адміністрація дуже чутлива до миттєвих настроїв виборців і реагує на короткі хвилі, не зле зрозуміти, чому на 100+ млн виборців регулярно транслюють якесь лайно про Україну.

Інший блок питань, релевантний для нас - як давати раду цьому новому політичному феномену, де інфлюенсери мають все більший вплив на порядок денний і при цьому вони не обмежені жодними етичними питаннями, стандартами та реакційною політикою, на відміну від традиційних ЗМІ. Результат цього феномену ми бачили і в Україні, і в країнах ЄС, він не просто не тимчасовим, а лише набирає оберти. Звісно, можна спробувати його ігнорувати, але це безглузда стратегія. Враховуючи, що рано чи пізно вибори в Україні таки мають відбутися, а в нашого ворога є значний досвід в інформаційній війні, це питання національної безпеки.

Цікавий феномен, який точно вартий детальнішого аналізу.

Джерело: фейсбук-сторінка Вікторії Козаченко; на фото - Джо Роган

Іллюстрації: NV

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY