Ворожі телеграм-канали поширюють зображення фейкового документа про зміни до Виборчого кодексу України. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.
У фейковому документі стверджується, що українці, які проживають за кордоном, нібито не можуть голосувати на президентських виборах.
«Це неправда і маніпуляція — такого закону не існує. У законодавчій базі Верховної Ради та на сайті президента відсутні будь-які згадки про подібні зміни до виборчого законодавства», — кажуть у ЦПД.
Також у сфальсифікованому «документі» навмисно змінені пункти і статті, щоб створити хибне враження.
«Так, у фейку перекручено зміст статті 7, частини 7. Насправді вона стосується лише місцевих виборів — українці за кордоном дійсно не можуть у них брати участь. Однак на президентських виборах вони мають повне право голосу.
Також у фейку вказано, що стаття 181 щодо встановлення підсумків голосування в межах закордонного округу "втратила чинність". Це неправда: стаття чинна і визначає порядок підрахунку голосів із закордонних виборчих дільниць», — розповідають у ЦПД.
У Центрі додають, що мета фейку — посіяти недовіру до української влади, розпалити внутрішні суперечності та деморалізувати суспільство.
Нагадаємо, що раніше ЦПД повідомляв, що шахраї запустили нову схему — масово розсилають смс із текстом «Ви записані на прийом». У повідомленні навмисно не вказано, куди саме запис, щоб користувачі з цікавості натиснули на посилання, яке міститься в цьому смс.
Фото: ЦПД