Члени Ради національної безпеки Білого дому США, зокрема радник із нацбезпеки Майкл Волтц, використовували особисті акаунти Gmail для службового листування.
Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на трьох американських посадовців і документи, які переглянули журналісти.
Як зазначає видання, використання Gmail — значно менш захищеної платформи порівняно із зашифрованим додатком Signal — є ще одним прикладом сумнівного підходу до захисту даних з боку високопосадовців Білого дому у сфері нацбезпеки.
Старший помічник Волтца вів через Gmail дуже детальне листування з колегами з інших урядових відомств, обговорюючи чутливу інформацію на кшталт військових позицій і потужних систем озброєння в межах конфлікту, який триває зараз.
Медіа пише, що з заголовків листів видно, що сам посадовець використовував Gmail, а його колеги — офіційні урядові акаунти. Волтц також отримував на Gmail документи, що містять менш чутливу, але потенційно небезпечну інформацію, як-от свій робочий графік.
Чиновники зазначили, що Волтц іноді копіював частини свого розкладу і вставляв у Signal для координації зустрічей. Навіть використання особистої пошти для некласифікованих матеріалів є ризикованим, зважаючи на інтерес іноземних розвідок до листування високопосадовців, пише видання.
Речник Ради національної безпеки Браян Гʼюз заявив, що не бачив доказів використання Волтцом особистої пошти в описаний спосіб. Він зазначив, що якщо «старі контакти» надсилають Волтцу робочі матеріали, той пересилає їх на свій урядовий акаунт, дотримуючись вимог щодо архівування.
«Волтц не надсилав і не надсилатиме секретну інформацію через незахищені акаунти», — додав він.
На запитання про співробітника Волтца, який обговорював військові справи через Gmail, Гʼюз відповів, що працівники Ради нацбезпеки мають чіткі настанови: «використовувати лише захищені платформи для класифікованої інформації».
Нагадаємо, що члени Конгресу і співробітники національної безпеки висловили обурення та здивування матеріалом The Atlantic про те, що американські удари по Ємену координувались у чаті месенджера Signal. Посадовці висловлювали занепокоєння через можливе неправильне використання секретної інформації, а також конфіденційних деталей щодо планів війни США.
Напередодні головний редактор американського видання The Atlantic Джеффрі Голдберг повідомив, що його додали до закритого чату в месенджері Signal, де посадовці адміністрації Дональда Трампа обговорювали удари по Ємену 15 березня. Листування в групі містило деталі планування та обговорення удару американських військ по Ємену, а також розмову про те, як комунікувати рішення США атакувати.
Фото: pixabay