detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
02.04.2025 14:15
Майже 63% згадок про Дональда Трампа в українських медіа мають негативну тональність, — дослідження
Майже 63% згадок про Дональда Трампа в українських медіа мають негативну тональність, — дослідження
За даними аналітиків LOOQME, основні наративи Трампа, які цитували українські медіа з 17 січня до 10 березня, стосувалися завершення війни Росії проти України, конфлікту з президентом Володимиром Зеленським, угоди про рідкісноземельні мінерали, дипломатії військової допомоги США та загроз торгової війни з боку Трампа.

Майже 63% згадок про президента США Дональда Трампа в українських медіа мають негативну тональність. Про це свідчать результати дослідження сервісу моніторингу соцмереж та медіа LOOQME.

Аналітики відібрали згадки в українських медіа висловлювань Трампа, його промов та виступів з 17 січня до 10 березня. Загалом це понад 12 тисяч джерел, з яких відібрали більш ніж 100 тисяч згадок в інтернет-виданнях, друкованих медіа, на радіо й телебаченні, а також в інформаційних агентствах. Для визначення наративів і тональності використовувався вибірковий підхід. У медіа були прокодовані оригінали новин.

63% згадок про Дональда Трампа в українських медіа стосувалися його критики Зеленського, сприйняття України як тягаря і «невдячної» держави та угоди про рідкісноземельні мінерали як «допомоги в обмін на надра».

Натомість згадок американського президента в позитивному контексті було 13% — у тих матеріалах, де про Трампа пишуть як про людину, що обіцяє швидке завершення війни в Україні та позиціонує себе як єдиного миротворця. Ще 24% матеріалів мали нейтральну тональність. 

Ім’я американського президента переважно фігурувало в медіа поряд зі згадками про Володимира Зеленського, Путіна, Джо Байдена, Марко Рубіо та Джей Ді Венса. Серед інших ключових слів поруч з іменем Трампа — «війна», «переговори», «угода», «Україна», які й відображають основні теми матеріалів.


Понад третина цитувань Трампа стосувалася завершення війни між Україною та Росією — встановлення перемир’я або остаточного врегулювання і припинення російського вторгнення, мирні переговори, питання територіального контролю.

У 20,6% згадок ішлося про конфлікт між Трампом і Зеленським, зокрема слова Трампа про відсутність вдячності, скасування виборів та конфлікт в Овальному кабінеті.

Третім за поширюваністю став наратив дипломатії військової допомоги США — суперечки щодо доцільності її надання, заклики до підзвітності, можливі заморожування поставок тощо.

Найактивніше Трампа цитували 20 лютого, коли він різко критикував Україну та президента Володимира Зеленського. Із 4 тисяч згадок Трампа в той день понад 60% були присвячені саме цьому конфлікту.

Основні наративи, які поширювали медіа в пікові періоди, стосувалися суперечливих заяв Трампа щодо України та Зеленського, його сумнівів у подальшій підтримці, критики українського президента, переговорів з Росією та можливої мирної угоди. Медіа також писали про те, як висловлювання Трампа сприйняли в Європі та світі.

Детальніше ознайомитися з дослідженням LOOQME можна тут.

Читайте також: 

Фото: Дональд Трамп / фейсбук

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY