detector.media
Юлія Бабич
для «Детектор медіа»
28.03.2025 11:54
Адмінка сайту 24 каналу: п’ять рішень, які пришвидшують публікацію новин
Адмінка сайту 24 каналу: п’ять рішень, які пришвидшують публікацію новин
З 2022 року в адмінку сайту 24 каналу почали інтегрувати сервіси штучного інтелекту.

Редакція сайту 24 каналу зараз створює понад 300 матеріалів на добу та в середньому озвучує 90% із них, а публікація термінових новин займає лише 40 секунд. За інформацією MediaMonitoringBot, у 2024 році 24 канал опублікував найбільше матеріалів серед українських онлайн-медіа. Ось кілька прикладів технологічних рішень, які полегшили роботу редакції.

Сервіси на основі штучного інтелекту

Багато корисних рішень вдалося втілити, інтегрувавши ШІ безпосередньо в адмінку. Серед них: 

Основна ціль функції — забезпечити правильну класифікацію новин, полегшити навігацію користувачів і збільшити час їхнього перебування на сайті. Водночас автоматизація виявилася корисною для нових журналістів, які лише знайомляться з сайтом і базою тегів.

Запис призначався для термінових новин, які потрібно випускати якомога швидше. Заступниця шеф-редакторки 24 каналу Вероніка Гавриленко пояснила, що наразі функція використовується не так активно, як очікувалося. Основна причина — специфіка роботи редакції: надиктовувати новини у спільному просторі не завжди зручно, також не всі мають відповідне технічне оснащення, а стаціонарні комп’ютери не обладнані вбудованим мікрофоном. До того ж більшість редакторів віддає перевагу традиційному набору тексту, вважаючи його більш контрольованим.

Натомість серед редакції прижилася функція «Швидкої новини». На відміну від звичайної публікації, редактор отримує спрощений інтерфейс, а у вікні головного фото вже проставлені заготовлені шаблони. Час публікації такої новини становить 40 секунд. Згодом автор може дописати текст і змінити фото. Читач у цей час бачитиме анімацію «Новина доповнюється».

Адмінка для аудіоновин

У адмінці каналу передбачене окреме робоче середовище для редагування аудіодоріжок, створених ШІ.

Також наявна функція налаштування голосу. Редактори можуть змінювати інтонацію, темп мовлення, додавати емоційне забарвлення.

Ще одне доповнення — збереження раніше згенерованих версій аудіо. Часто перша начитка здається невдалою, друга — ще гіршою і так далі. Тому журналісту важливо мати можливість повертатися до старішої версії та працювати безпосередньо з нею.

Блок хронології

Збирати в одному матеріалі головні події доби редакторам допомагає блок хронології, куди можна вбудовувати фото, відео, цитати, а також публікації з соцмереж.

У адмінці блок паралельно відображає українськомовну та російськомовну версії. Тому редактору не потрібно перемикатися між вкладками. 

Блок використовується під час пресконференцій, дозволяючи фіксувати основні повідомлення в реальному часі. Читачі отримують структуровану інформацію за одним лінком.

Вставка таблиць, документів і кодування відео без використання сторонніх сервісів

Раніше для вставки відео, таблиць і документів у форматі PDF редакція використовувала сторонні сервіси. Однак такий підхід мав низку недоліків. Насамперед — це вимагало багатьох додаткових дій: завантаження файлу, копіювання коду, інтеграції в адмінку. До того ж це не гарантувало безпеку, особливо коли йшлося про ексклюзивні документи чи інформацію від анонімних джерел.

Впровадження внутрішньої системи дозволило відмовитися від сторонніх сервісів і працювати з файлами безпосередньо в адмінці. Журналіст може завантажити документ чи таблицю в бібліотеку медіафайлів, вибрати формат відображення та миттєво вставити його в новину. Це стосується і відеоконтенту.

Швидке лінкування контенту

Одним із найзручніших рішень в адмінці стала функція, яку всередині редакції називають «вогник». Це інструмент для швидкої вставки посилань.

Раніше для проставлення лінків на схожу тему потрібно було виходити з адмінки, відкривати сайт, шукати потрібну новину, копіювати заголовок, URL, а потім вручну додавати це в текст. З «вогником» усе відбувається в межах одного вікна. Журналіст виділяє текст, вводить ключове слово або тег, натискає кнопку — і отримує готове посилання.

Додатково реалізована можливість автоматичного переставлення лінків у різних мовних версіях сайту. Якщо новина відправляється на переклад, система самостійно змінює посилання на іншомовний відповідник.

Розробляла адмінку компанія, що входить у медіахолдинг ТРК «Люкс», — Luxnet.

Головне фото: Shutterstock

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY