detector.media
Діана Горон
«Детектор медіа»
27.03.2025 14:15
«Репортери без кордонів» засудили насильство поліції проти журналістів, які висвітлюють протести в Індонезії
«Репортери без кордонів» засудили насильство поліції проти журналістів, які висвітлюють протести в Індонезії
Організація вимагає, щоб президент Прабово Субіанто негайно вжив заходів для припинення насильства і забезпечив проведення прозорих розслідувань, аби притягнути винних до відповідальності.

Щонайменше 14 індонезійських медійників зазнали нападів з боку поліції під час протестів проти нового закону, який розширює роль військових у цивільних справах. Міжнарордна організація «Репортери без кордонів» (RSF) засудила такі дії поліції та закликала розслідувати справу. Про це йдеться в заяві організації.

24 березня 2025 року на журналіста онлайн-медіа «Beritajatim» Рама Індру напали поліціянти під час того, як він знімав арешт протестувальника в місті Сурабая. Троє офіцерів оточили його, змусили видалити відеозапис і конфіскували телефон, а пізніше — кілька разів вдарили його кийком по голові. Того ж дня поліціянти змусили журналіста інтернет-сайту новин «SuaraSurabaya» Вілдана Пратаму видалити відео, на якому було показано арешт студентів-протестувальників. Про це напередодні писала індонезійська служба CNN. 

RSF зазначає, що ці випадки не є поодинокими. Так, з 20 березня принаймні чотирнадцять журналістів і студентів журналістики зазнали нападу з боку поліції та невстановлених осіб.  Це трапилося під час висвітлення загальнонаціональних протестів проти нещодавно прийнятого закону, який посилює військовий контроль над цивільною адміністрацією.

«Ніщо не виправдовує жорстокість поліції щодо журналістів. Ми закликаємо президента Прабово Субіанто вжити негайних заходів, щоб переконатися, що правоохоронні органи поважають захист журналістів, коли вони висвітлюють новини, і що проводяться незалежні, прозорі розслідування, щоб притягнути винних у цих нападах до відповідальності», — сказав директор Азійсько-Тихоокеанського бюро RSF.

RSF заявляє, що окрім фізичних нападів на демонстраціях індонезійські журналісти також стикаються із залякуванням у своїх редакціях. Так, незалежний журнал «Tempo», який стежив за опозиційним рухом і чий офіс розташовується в столиці Індонезії Джакарті, 19 і 22 березня отримав дві «тривожні» посилки. Перша містила закривавлену свинячу голову з понівеченими вухами, а друга — обезголовлені трупи щурів. У поліції кажуть, що розслідують інциденти.

Нагадаємо, торік у серпні щонайменше 11 журналістів зазнали нападів з боку поліції під час протесту проти поправок до закону про вибори в Індонезії. Медійників змусили видалити відео демонстрацій, а їхнє обладнання було пошкоджено.

Фото: RSF

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY