detector.media
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
27.03.2025 13:16
Книгу журналіста «УП» Романа Романюка про новітню українську зброю випустить видавництво «Лабораторія»
Книгу журналіста «УП» Романа Романюка про новітню українську зброю випустить видавництво «Лабораторія»
Видання містить деталі бойових операцій і розробок, фотоматеріали й інфографіку, а також історії про тих, хто створював, тестував і застосовував новітню українську зброю.

Видавництво «Лабораторія» оголосило передпродаж книги журналіста «Української правди» Романа Романюка «Чим воюватимуть у Третій світовій? Нова українська зброя».

Видання містить деталі бойових операцій і розробок, що стали знаковими для перебігу російсько-української війни, фотоматеріали й інфографіку, а також історії про тих, хто створював, тестував і застосовував новітню українську зброю. Читачі дізнаються про деталі роботи ракет «Нептун», морських дронів, САУ «Богдана», дальнього дрона «Лютий», ударних БПЛА «Вампір» і Nemesis, розвідувального дрона Shark та інших розробок. 

У коментарі «Детектору медіа» Роман Романюк розповів, що основою видання є матеріали, опубліковані з осені 2022 року на «УП», однак з розширеною інформацією. До книги ввійшли актуалізовані дані та додаткові коментарі, які журналіст брав уже після виходу деяких текстів у медіа.

«Наприклад, у тексті про дрон "Магура" розробники говорили про майбутню перспективну розробку — злітні ракети на дрони для збиття вертольотів, літаків тощо. А коли ми готували книгу до друку, це вже стало реальністю, вони вже почали це збивати. Тож видання має актуалізовану та розширену інформацію», — сказав журналіст.  

За словами Романюка, у 2022 році він зрозумів, що технологічні рішення та прориви додають українцям стійкості в боротьбі проти ворога, тож вирішив створити цикл текстів про досягнення українських військових, інженерів і всіх дотичних до технологічної війни.

«На момент російського вторгнення вся зброя, описана в цій книзі, фактично не існувала. Була одна "Богдана", яку розібрали на деталі, і з початку повномасштабної війни було кілька ракет до єдиного дивізіону "Нептунів". Всіх інших дронів на той момент ще не створили. Крім того, навіть коли я писав перші розділи книжки, то зброї, описаної в останніх, ще не було. Коли я все зібрав, то стало зрозуміло, що книжковий формат дуже зручний для систематизації цих даних», — розповів журналіст.

Загалом предметна робота над виданням розпочалася орієнтовно наприкінці літа 2024 року.

Передмову до книги написав колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний.

«Спершу у книзі мала бути інша передмова, а також потрібно було додати ще післямову. Хоча тексти пов'язані темою війни і наших технологічних проривів, мені не вистачало певного "гелікоптер в'ю" стосовно того, куди рухається ця війна, що з нею буде в перспективі, як ця технологічна війна змінила практику ведення бойових дій і яке логічне продовження поточної ситуації. 

І тоді трапилась можливість поговорити з Валерієм Федоровичем і домовитися про текст. У нього були певні напрацювання у цьому напрямку, і він погодився надати їх для післямови моєї книги. Потім видання зазнало деяких змін, і цей текст став передмовою, що теж цікаво, бо ти одразу усвідомлюєш історію, а потім розумієш, як ми до цієї точки дійшли», — поділився Романюк.

Вихід книги планується до весняного «Книжкового Арсеналу», а передпродаж уже доступний на сайті видавництва.

Роман Романюк — політичний оглядач «Української правди», подкастер, поет. Співавтор подкастів-реконструкцій «Українські 90-ті» й «24.02: Реконструкція» про початок російського повномасштабного вторгнення, а також подкастів «УП-2» про політику та «УПОборонcast» про зброю та оборонну сферу.

Нагадаємо, раніше ми також писали про те, що у видавництві Ukraїner виходить дебютна збірка нарисів журналіста та військовослужбовця Дмитра Крапивенка «Усе на три літери» про реалії війська країни, яка перебуває в стані війни. 

Фото: «Лабораторія»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY