detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
20.03.2025 10:56
51% українських медіа можуть припинити свою діяльність через скорочення програм підтримки США ,— Потураєв
51% українських медіа можуть припинити свою діяльність через скорочення програм підтримки США ,— Потураєв
Голова парламентського комітету акцентував, що Росія та Китай фінансування своїх ЗМІ, іноземних пропагандистських медіа не скорочують

Цього року через припинення США грантової підтримки для різноманітних програм 51% незалежних українських медіа можуть припинити свою діяльність, зокрема від 51% до 70% регіональних медіа.

Про це розповів голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, віцепрезидент Парламентської асамблеї ОБСЄ Микита Потураєв під час Першої додаткової наради ОБСЄ з людського виміру, що присвячена ролі медіа в умовах конфліктів і гуманітарних криз, повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради.

«51% незалежних українських медіа можуть припинити свою діяльність вже цього року. І серед них від 51% до 70% — це регіональні медіа, тобто ми можемо втратити майже всі регіональні медіа в Україні», — наголосив Потураєв, коментуючи припинення Сполученими Штатами Америки грантової підтримки для різноманітних програм, зокрема й для українських медіа.

Також голова парламентського комітету акцентував, що Росія та Китай фінансування своїх ЗМІ, іноземних пропагандистських медіа не скорочують.

За його словами, скорочення фінансування українських і не лише українських медіа — це фактично підтримка російської брехні, пропаганди та дезінформації.

Потураєв закликав терміново створити міжнародний фонд для підтримки незалежних медіа.

«Потрібні довгострокові фінансові механізми, а не короткострокові гранти. Пропаганда не зупиняється. І правда теж не повинна зупинятись», — наголосив депутат.

Нагадаємо, 20 січня, у день своєї інавгурації, президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які «рятують життя», забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.

3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.

27 лютого адміністрація Дональда Трампа оголосила, що попередньо скасовує майже 5 800 грантів USAID. Крім грантів від USAID, було скасовано ще близько 4 100 державних грантів, а приблизно 2 700 державних грантів зберегли.

5 березня Верховний суд США відмовив Трампу в заморожуванні 2 мільярдів доларів зовнішньої допомоги від USAID, відновивши рішення суду нижчої інстанції поновити виплати за вже виконану роботу.

Читайте також:

Фото Максима Поліщука, «Детектор медіа»

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY