Програма «Голоси України» (Voices of Ukraine) від Європейського центру свободи преси та медіа (European Centre for Press and Media Freedom) спрямована на підтримку українських журналістів у восьми напрямках і реалізується у співпраці з шістьма іншими організаціями. Ми надаємо екстрені гранти для медіа та журналістів, технічне обладнання, проводимо короткострокові та довгострокові резиденції, забезпечуємо страхування журналістам на передовій, надаємо спеціальну підтримку жінкам-журналісткам, а також гранти на тренінги.
У межах програми «Voices of Ukraine» надаються гранти на загальну суму 50 000€ для підтримки регіональних, локальних та гіперлокальних медіа, розташованих поблизу лінії фронту в Україні. Подати заявку можна до 23 березня 2025 року.
Грант також можливо використовувати для навчання окремих членів команди редакції (наприклад, курс про SMM для спеціаліста_ки, що займається соціальними мережами медіа).
Гранти на тренінги надаються в межах програми «Голоси України». Програма, яку очолює Європейський центр свободи преси та медіа, є частиною Ініціативи Ганни Арендт та фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Пріоритет надаватиметься регіональним, місцевим і гіперлокальним медіа, особливо тим, що працюють у регіонах, які найбільше постраждали від бойових дій, зокрема Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Сумській, Чернігівській, Харківській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській, Полтавській та Одеській областях.
Також пріоритет надаватиметься медіа, що зосереджуються на:
• Висвітленні поточної війни.
• Протидії російській пропаганді та дезінформації.
До €5,000 на одну тренінгову програму
Заявники мають подати заявку, яка включає:
• Основну інформацію про заявника-медіа.
• Мету гранту, чітко визначені цілі навчання та очікуваний вплив.
• Актуальність запланованого навчання для викликів, пов’язаних із роботою у прифронтових регіонах.
• Детальний бюджет із розподілом витрат на запропоноване навчання.
ECPMF з допомогою партнерів програми «Voices of Ukraine» проводитиме первинний та подальші відбори заявників за наступними критеріями:
Заявники будуть повідомлені протягом 15 днів після дедлайну подання заявок.
Відібрані заявники підпишуть Меморандум про взаєморозуміння (MoU), у якому будуть визначені умови надання гранту, включно з вимогами до звітності.
Грант виплачуватиметься у два етапи:
Перший транш: 50% від загальної суми гранту протягом 2 тижнів після підписання MoU.
Другий транш: 50% від загальної суми гранту після успішного завершення навчання та подання фінального звіту.
Підсумковий звіт із детальним описом результатів навчання, фінансових витрат та впливу має бути поданий до ECPMF до 15 червня 2025 року.