Колишній керівник Української служби «Голосу Америки» Адріан Кармазин припускає, що працівники «Голосу Америки» можуть оскаржувати рішення про звільнення у судах.
Таку думку він висловив в інтерв'ю «Детектору медіа».
За його словами в «Голосу Америки» є проспілка.
«Припускаю, що працівники будуть оскаржувати це рішення (рішення щодо звільнення,— ред.) в судах. Я не маю точної інформації щодо цього, але знаю, що це відбувається в багатьох агентствах в уряді, і ми вже знаємо, що, наприклад, приблизно 20 штатів подали до суду. І якраз було прийнято рішення минулого тижня, що десятки тисяч держслужбовців, які були звільнені з державної служби, мають повернутися на роботу», — каже Кармазин.
Також він додав, що потрібно дивитись на те, як буде розвиватись ситуація далі.
«Але є нюанс: суд не заперечує, що президент має право скорочувати персонал. Суд просто заперечив, що не можна в один день закривати структури й у такий спосіб звільняти людей. Так що будемо дивитися, які рішення ухвалять суди», — розповів колишній керівник Української служби «Голосу Америки».
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп 14 березня підписав указ про скорочення функцій і кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «Голосом Америки». Напередодні стало відомо, що це Агентство розриває контракти з Associated Press, Reuters та Agence France-Presse. За словами спеціальної радниці USAGM Кері Лейк, такі дії заощадять платникам податків близько 53 мільйонів доларів.
Керівник української служби «Голосу Америки» Руслан Петричка написав у фейсбуці, що «Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво USAGM анонсує, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах. Українська служба «Голосу Америки» припинила співпрацю з працівниками, які працювали за персональними контрактами (PSC).
Журналіст Остап Яриш, якого раніше звільнили з української служби «Голосу Америки» в рамках політики скорочень Департаменту ефективності уряду США DOGE Ілона Маска, написав, що «Голос Америки» припинив мовлення, а в ефірі транслюють проморолик.
The Washington Post написала, що рішення про припинення фінансування «Радіо Свободи» та «Голосу Америки» суперечать прямому законодавчому дозволу Конгресу, що робить їх незаконними та неконституційними. Так само вважає і голова ради директорів RFE/RL Ліза Кертіс на своїй сторінці у LinkedIn написала, що припинення фінансування «Радіо Свобода» Агентством США з глобальних медіа є незаконним, оскільки це порушує статут, який регулює мовника, закони Конгресу про асигнування, положення Конституції США про асигнування і про обережність, а також Закон про контроль за конфіскацією.
Фото: Адріан Кармазин/фейсбук