«Голос Америки» фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво Агентства глобальних медіа США (USAGM) анонсує, що агенція буде «реорганізована» і зменшена в розмірах.
Про це повідомив керівник Української служби «Голосу Америки» Руслан Петричка у фейсбуці.
«"Голос Америки" фактично припинив роботу, але організацію не закрили. Керівництво USAGM анонсує, що агенція буде "реорганізована" і зменшена в розмірах. Що це означає для нашої команди чи для принципів "Голосу Америки" — не ясно», — написав Руслан Петричка.
Також керівник Української служби «Голосу Америки» поширив допис директора медіаресурсу Майкла Абрамовіца, який підтвердив, що «Голос Америки» призупинив мовлення.
«… я дізнався, що практично весь персонал "Голосу Америки" — понад 1300 журналістів, продюсерів і допоміжного персоналу — сьогодні був відправлений в адміністративну відпустку», — написав Абрамовіц.
Абрамовіц нагадав, що понад 80 років «Голос Америки» грав важливу роль у протистоянні комунізму та фашизму, а також у боротьбі за демократію та свободу у всьому світі.
Нагадаємо, що українська служба «Голосу Америки» припиняє співпрацю з працівниками, які працювали за персональними контрактами (PSC).
Напередодні адміністрація президента США Дональда Трампа висунула перелік претензій до мовника «Голосу Америки» й таким чином «пояснила», чому вирішила припинити його фінансування.
Президент США Дональд Трамп 14 березня підписав указ щодо скорочення функцій та кількості співробітників семи федеральних агентств, зокрема Агентства США з глобальних медіа (USAGM), яке керує «Радіо Свобода» та «Голосом Америки».
Раніше стало відомо, що Агентство США з глобальних медіа, яке курує роботу «Голосу Америки» і «Радіо Свободи», розриває контракти з Associated Press, Reuters та Agence France-Presse. За словами спеціальної радниці USAGM Карі Лейк, такі дії заощадять платникам податків близько 53 мільйонів доларів.
Також американський мільярдер Ілон Маск, який нині працює в адміністрації президента США Дональда Трампа, підтримав закриття медіапроєктів «Голос Америки» і «Радіо Свобода», які фінансуються урядом США.
1 березня 2025 року видання New York Times з посиланням на джерела повідомило, що Департамент кадрів «Голосу Америки» в останні місяці проводить внутрішні розслідування щодо журналістів, які критикували у своїх матеріалах президента США Дональда Трампа. Так, 28 лютого один з найвідоміших журналістів «Голосу Америки» Стівен Герман підтвердив, що проти нього почали розслідування через коментарі в соцмережах з критикою скорочення діяльності USAID.
7 березня стало відомо, що журналіста Остапа Яриша звільнили з «Голосу Америки» через скорочення федеральних працівників у межах політики департаменту DOGE, який очолює Ілон Маск. Як формальну причину звільнення в листі йому вказали, що його робота «не була критично важливою для місії організації». Про інші мотиви такого рішення журналістові невідомо.