Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле закликала до ретельного та прозорого розслідування загибелі української журналістки Тетяни Кулик внаслідок атаки російських дронів на Київщину у ніч проти 26 лютого. Про це повідомила Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.
«У ситуаціях конфлікту журналісти відіграють важливу роль в інформуванні світу, тому вони повинні бути захищені. Я повторюю свій заклик до дотримання міжнародного гуманітарного права, включаючи Резолюцію Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 2222 про захист журналістів, медіа-фахівців та пов’язаного з ними персоналу в конфліктних ситуаціях. Статус підтверджений у Пакті ООН про майбутнє», — сказала Одрі Азуле.
Таким чином ЮНЕСКО відреагувало на звернення постійного представництва України при ЮНЕСКО щодо загибелі Тетяни Кулик.
26 лютого постійне представництво України надіслало на адресу делегацій держав-членів, керівництва, структурних підрозділів Секретаріату організації Комунікацію щодо атаки російських дронів на Київщину 25 лютого. У ній наголосили, що внаслідок війни українські медіа, культурна, освітня та наукова спільноти зазнають важких втрат, і засудили воєнні злочини, вчинені Росією проти України та сфер мандату ЮНЕСКО.
Комунікація також містила заклик до ЮНЕСКО посилити свої зусилля для захисту цінностей організації в Україні та відреагувати на російські воєнні злочини.
Генеральна директорка ЮНЕСКО повторно зробила таку заяву. У жовтні 2024 року вона закликала до прозорого розслідування смерті журналістки Вікторії Рощиної. Її тіло досі не передали родині, подробиці смерті й будь-яка інформація відсутні.
Нагадаємо, внаслідок нічної атаки російських безпілотників у Київській області загинули журналістка Укрінформу Тетяна Кулик та її чоловік, доктор медичних наук, професор Павло Іванчов.
Тетяна Кулик була авторкою і ведучою проєкту «Нація непереможних». Вона також виконувала обов’язки головного редактора Головної редакції мультимедіа.
Раніше Тетяна Кулик працювала головною редакторкою редакції суспільно-публіцистичних програм і ведучою «Центрального каналу» (КДТРК), Всесвітньої служби радіомовлення України і телеведучою Суспільного мовлення. Вона була членкинею Національної спілки журналістів України.
Навчалася в Національному університеті культури і мистецтв. Починала роботу літературною редакторкою. У 2015–2017 рр. була заступницею директора ТО «Хрещатик, 26» — філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України "Київська регіональна дирекція"», зокрема була там авторкою і ведучою циклу телевізійних програм «Український клуб».
Європейський альянс інформаційних агентств висловив скорботу та обурення з приводу загибелі Тетяни Кулик. Альянс закликав посилити заходи захисту медійників і притягнути до відповідальності тих, хто чинить проти них насильство.
Фото: Укрінформ