detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
11.03.2025 17:10
Милєнко Єрґович пожертвував свій гонорар за книгу «Війна» на ЗСУ
Милєнко Єрґович пожертвував свій гонорар за книгу «Війна» на ЗСУ
Письменник опублікував відео, на якому двоє українських військових читають та коментують його книжку. Один з них є батьком редакторки видавництва, яке видало книгу.

Боснійський та хорватський письменник і журналіст Милєнко Єрґович пожертвував свій гонорар за українське видання його книги «Війна» на підтримку Збройних сил України. Про це повідомили у видавництві «Темпора».

Раніше письменник опублікував відео, на якому двоє українських військовослужбовців читають і коментують його книжку «Війна». Одним із них є Михайло Романцов — батько редакторки видавництва «Темпора», яке випустило книгу, Богдани Романцової.

«Один із тих українців, які захищають свою країну від навали Росії Володимира Путіна. На відео він читає уривок та коментує книжку. Більше нічого не скажу, окрім того, що для мене це важливо і що я впевнений: цинізм не переможе», — написав Єрґович.

Книга «Війна» Милєнка Єрґовича вийшла українською мовою у 2024 році у видавництві «Темпора». Переклала видання українська славістка Алла Татаренко. Книга складається з окремих історій, які проте викладені в чіткому хронологічному порядку.

«Це книга не про якусь із численних воєн, які ми пережили. Це книга взагалі не про війну. Це книга про місто в облозі і людей в облозі. Внутрішній і зовнішній. Місто — простір, який всі вони населяють. Місто — нервова і серцево-судинна система кожного з тих людей. … Її драматургія випливає з хронології, як це буває в кожній війні, як і в психічній хворобі, котра війну симулює», — йдеться в анотації до книжки.

На фото: Милєнко Єрґович

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY