detector.media
Єгор Брайлян
«Детектор медіа»
28.02.2025 10:56
Речник МЗС Георгій Тихий: Разом з німецькими партнерами ми працюємо для протидії російській пропаганді
Речник МЗС Георгій Тихий: Разом з німецькими партнерами  ми працюємо для протидії російській пропаганді
Російський інформаційний вплив залишається істотним у Німеччині, вважає речник МЗС.

Російська пропаганда залишається істотним фактором впливу на громадську думку в Німеччині. Тому спільним завданням є протидія російським інформаційним впливам у державі.  Про це сказав речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час брифінгу у відповідь на запитання «Детектора медіа» про наслідки виборів у Німеччині 23 лютого для подальшої підтримки України. 

Георгій Тихий нагадав, що ще з початку російсько-української війни Росія активно поширює пропаганду, щоб маніпулювати громадською думкою в Німеччині і нав’язувати негативний образ України. Щоправда нині, на його думку, рівень розуміння інформаційних загроз серед німців підвищився.    

«Російська дезінформація, пропаганда завжди були дуже активними в Німеччині та інших країнах Євросоюзу. З 2014 року це спостерігається, щонайменше, в дуже активній фазі. Німецьке суспільство й уряд уже теж мають певний імунітет до цієї російської брехні. Я думаю, що перше щеплення відбулося з історією про дівчинку Лізу, якої не існувало. І після цього німецьке суспільство зрозуміло, наскільки можуть забрехатися російські не лише ЗМІ, а ще й посадовці, які тоді це підхопили.

Відтоді минуло 10 років, але усвідомлення російської брехні в німецькому суспільстві суттєво зросло. Не можна сказати, що проблем немає — звісно, вони є. І зусилля російської пропаганди колосальні. У Німеччині та інших країнах. Ми разом з німецькими партнерами співпрацюємо для протидії цим російським пропагандистським зусиллям, наративам, щоб не дати їм маніпулювати громадською думкою»,  — резюмував Георгій Тихий.

Нагадаємо, що під час виборів у Німеччині російська пропаганда зосередила основну увагу на тезі про розділеність країни. Про це свідчить аналіз Центру досліджень «Детектора медіа».

Фото: МЗС України 

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY