detector.media
Мар'яна Зінченко
«Детектор медіа»
27.02.2025 10:58
Більшість українців відчуває низький рівень щастя і задоволеності життям, — КМІС
Більшість українців відчуває низький рівень щастя і задоволеності життям, — КМІС
Порівняння з даними Великої Британії показує, що українці значно поступаються за рівнем добробуту.

Нове дослідження засвідчило, що більшість українців відчуває низький рівень щастя і задоволеності життям, але водночас зберігає сильне почуття сенсу у своїй діяльності.

Ці результати були отримані під час пілотного дослідження рівня особистого добробуту українців, проведеного в червні 2024 року з використанням міжнародної методології Національного статистичного управління Великої Британії (ONS), йдеться у повідомленні на сайті КМІС.

Дослідження виявило, що незважаючи на економічні та психологічні труднощі, 62% опитаних українців відчувають значний сенс у тому, чим займаються. Це може свідчити про те, що культурні та патріотичні цінності відіграють важливу роль у житті громадян України, допомагаючи їм справлятися з важкими часами.

Основні результати дослідження:

Порівняння з даними Великої Британії показує, що українці значно поступаються за рівнем добробуту, але їхнє відчуття сенсу в діяльності наближається до британських стандартів.

«Цікаво, що, незважаючи на високий рівень незадоволеності та тривоги, чимало українців все ж знаходять значний сенс у своїй діяльності. Це може бути пов'язано з патріотичними та культурними цінностями, які стають підґрунтям для психологічного відновлення та підтримання активності у важкі часи», — розповідає  Олена Литвинова, партнерка агенції Ruban Litvinova Social Impact Advisory та співавторка дослідження.

Дослідження було реалізовано агенцією Ruban Litvinova Social Impact Advisory та Київським міжнародним інститутом соціології за сприяння спільноти Social Value Ukraine. Опитування проводилося методом телефонних інтерв'ю з охопленням 2008 респондентів, які представляють підконтрольні уряду України території.

Нагадаємо, що 69% опитаних українців вважають, що зупинка фінансування проєктів від USAID матиме деякі або значні негативні наслідки для України. Водночас 59% вбачають у цьому елемент справедливості, вважаючи, що деякі проєкти «проїдали гроші чи займалися непотрібними справами».

Фото ілюстративне: Укрінформ; інфографіка: КМІС

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY