detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
12.02.2025 13:17
Верховна Рада підтримала запровадження Національного дня молитви 24 лютого
Верховна Рада підтримала запровадження Національного дня молитви 24 лютого
У цей день парламент має почати своє засідання з виконання гімну «Боже великий, єдиний». Решту заходів визначить Кабмін.

Верховна Рада підтримала постанову Кабінету Міністрів про встановлення в Україні Національного дня молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого. Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.

За відповідну постанову №12412 проголосували 255 народних депутатів. Ініціаторами постанови є група депутатів на чолі з головою фракції «Слуга народу» Давидом Арахамією.

Як ідеться в постанові, у цей день Верховна Рада має провести засідання, яке має початися з виконання духовного гімну України «Боже великий, єдиний».

Комплексний план заходів з відзначення Національного дня молитви на державному рівні має протягом трьох місяців розробити Кабінет Міністрів із залученням представників Всеукраїнської ради церков.

У пояснювальній записці автори законопроєкту покликаються на окремі приклади з історії, коли держави в переломні моменти впроваджували схожі дні молитви — зокрема, Вінстон Черчилль у 1940 році чи президент Гаррі Трумен у США.

«Молитва до Бога є надприродною силою для перемоги та запорукою консолідації і єднання українського суспільства. Спільна молитва захистить Україну та тих, хто продовжує боротьбу на полі бою, стане свідченням духовного єднання українського народу та символом нашої непохитної віри у перемогу», — йдеться в обґрунтуванні ідеї.

Нагадаємо, 9 січня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики більшістю голосів рекомендував парламенту ухвалити за основу та в цілому законопроєкт №12336 «Про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю України щодо встановлення Національного дня молитви». Депутати наголосили, що це буде пам’ятний (не вихідний) день.

Фото: Ярослав Железняк, телеграм

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY