detector.media
Роман Мельник
«Детектор медіа»
12.02.2025 12:07
ISW: Росія створює інформаційні умови для потенційних диверсій у Балтійському морі та дискредитації України
ISW: Росія створює інформаційні умови для потенційних диверсій у Балтійському морі та дискредитації України
Так ISW прокоментував заяви Служби зовнішньої розвідки Росії про начебто плани України підірвати корабель у Балтійському морі та вбити російських опозиціонерів за кордоном.

Росія, ймовірно, створює інформаційні умови для потенційних диверсій у Балтійському морі, а також проти російських опозиційних політиків, які проживають за кордоном, з метою дискредитації України та її підтримки Заходом. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

11 лютого Служба зовнішньої розвідки Росії (СЗР) заявила, начебто Головне управління розвідки України за сприяння невстановлених західних країн має намір підірвати іноземне судно в Балтійському морі, щоб спонукати НАТО заблокувати доступ Росії до Балтійського моря і розпочати прямий збройний конфлікт між Росією та Альянсом.

Крім того, СЗР стверджує, нібито невстановлені європейські спецслужби і ГУР України планують вбити російських опозиціонерів, які проживають за кордоном, і покласти відповідальність за це на Росію, щоб підірвати майбутні мирні переговори.

Як відзначають аналітики, СЗР Росії вже й раніше звинувачувала Україну та інші західні держави у плануванні атак під чужими прапорами. Таким чином вона намагається дискредитувати Україну та вбити клин у єдність Заходу щодо України, особливо у критичні моменти західних дискусій щодо підтримки України та можливих мирних переговорів, вважають аналітики.

Нагадаємо, за попередні місяці у Балтійському морі виявили цілу низку обривів кабелів комунікації.

Так, наприкінці січня у Балтиці пошкодили підводний оптоволоконний кабель, що належить латвійському Центру телерадіомовлення. Норвегія заарештувала судно з російським екіпажем, яке підозрювали у пошкодженні кабелю. Втім, влада Швеції після розслідування виключила диверсію у цьому випадку і дійшла висновку, що це була випадковість, «сукупність погодних умов, недоліки обладнання та морської підготовки на затриманому судні». Судно відпустили.

Ще в листопаді 2024 року були пошкоджені два кабелі в Балтійському морі між Швецією, Литвою, Німеччиною та Фінляндією. Як повідомляла тоді The Wall Street Journal з посиланням на джерела, слідчі вважали, що китайське судно зробило це навмисно, а його капітана завербували російські спецслужби. 

25 грудня ще один кабель у Балтиці був  пошкоджений танкером Eagle S, який входить до так званого російського тіньового флоту. 8 січня Швеція заявила, що знайшла ще один пошкоджений кабель — Nordbalt.

На тлі цих випадків 14 січня НАТО оголосило про початок нової операції «Балтійський вартовий», яка має забезпечити охорону морської інфраструктури регіону.

Фото ілюстративне з відкритих джерел

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY